ZAKAPIORSKIE BIESZCZADY

Zapytaj o cenę!

Kategoria:

Opis produktu

Zapytaj o cenę:
anho.travel@gmail.com
tel. 61 477 50 65
kom. 602 26 54 97

ZAKAPIORSKIE BIESZCZADY-SPACER PO UZDROWISKU- PIĘKNE ZAMKOWE WNĘTRZA- 5 dni

 

Zapraszamy Państwa na 5 – dniową podróż do Legendarnej krainy bezkresnej dzikiej przyrody pełnej tajemnic, gdzie orzeźwi Was woda z szumiącego górskiego strumienia, poznasz bieszczadzkie opowieści dziwnej treści snute przez napotkanego na szlaku bieszczadzkiego zakapiora, zwiedzimy osady leśnych ludzi, wypały węgla drzewnego. Nie zabraknie rejsu po bieszczadzkim morzu z krystalicznie czystą woda, z tajemniczymi zatokami, otoczonym słynnymi zielonym wzgórzami Wędrówki na wyniosłą Połoninę Wetlińską, oraz spotkanie na Styku Kultur.

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Iwonicza Zdroju– Rozległe masywy leśne, będące pozostałością dawnej puszczy karpackiej, nie tylko wzbogacają pejzaż Iwonicza i południowych rejonów gminy, ale przede wszystkim decydują o istnieniu specyficznego mikroklimatu posiadającego leczniczy, uzdrowiskowy charakter. Spacer, po Parku Zdrojowym, Pijalnia Wód. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

II opcja zwiedzania

Muzeum Przemysłu naftowego i Gazownictwa w Bóbrce im. Ignacego ŁukasiewiczaMożna u nas zobaczyć ropę naftową w stanie naturalnym, XIX wieczne kopanki (szyby naftowe) oraz pospacerować pięknymi alejkami pośród lasu.

Dzień II

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem przejazd do Polańczyka– rejs statkiem rejs statkiem po Jeziorze Solińskim-bieszczadzkim morzu. Przejazd do Soliny– spacer po największej w Polsce zaporze wodnej, zwiedzanie Elektrowni Wodnej wraz z wnętrzem zapory betonowej. Przejazd do Myczkowiec- Centrum Kultury Ekumenicznej– zwiedzanie Ogrodu Biblijnego oraz Parku Miniatur –na blisko hektarowej powierzchni zgromadzono 140 makiet najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenów południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Miniaturowe obiekty ustawione zostały na 10 wzgórzach. Makiety wykonane są w skali 1:25, przedstawiają, według dawnego podziału etnograficznego tych terenów, architekturę Pogórzan, Dolinian, Łemków i Bojków. Makiety otoczono miniaturową roślinnością, podobną do tej, która znajduje się przy poszczególnych świątyniach. Po kamieniach płyną potoki, szumi woda a z cerkiewek (bo tych jest najwięcej). Powrót do Ośrodka, obiadokolacja

Dzień III

Śniadanie, następnie spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Brzegów Górnych i wędrówka z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską do schroniska Chatka Puchatka (1225 m. n.p.m.).W programie na dany dzień, Cisna– słynna karczma „Siekierieziada”, wizyta w Pracowni Ikon- oraz „dusiołki od szczęścia wszelakiego” (w miarę dostępności artysty- rzeźbiarza ). Następnie Czarna- i wizyta w Cerkwi Grekokatolickiej. Jabłonki/ Baligrodu- miejsce związane z gen. Karolem Świerczewskim- cmentarz wojskowy i pomnik generała. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja. Wieczorek integracyjny.

Dzień IV

Śniadanie, przejazd do Przemyśla– Zabytki i historia tego miejsca jest fascynująca. Od ruin romańskich budowli, przez renesansowy zamek, późnogotycki katedry po wspaniałe zabytki militarne obu Światowych Wojen. Jest to miasto wielu kultur, Mały Lwów– jak mówią niektórzy. Wizytówka Podkarpacia! Zwiedzanie : pochyły Rynek z renesansowymi kamienicami, znajduje się tutaj ciekawa fontanna z niedźwiadkiem, Katedra Greckokatolicka, Katedra Rzymskokatolicka, Zamek Kazimierzowski,. Wzgórze wzniesień z Kopcem Tatarski– doskonały punkt widokowy. Przejazd do Krasiczyna – Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Powrót do Ośrodka malowniczą trasa przez Arłamów, obiadokolacja.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie z Pensjonatu, przejazd do Łańcuta- – zwiedzanie jednej z najpiękniejszej rezydencji arystokratycznych rodu Potockich w Polsce. Około godz.13.00 wyjazd z Łańcuta w drogę powrotną. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej WC, Barek, DVD
  2. 4*Nocleg,4* wyżywienie- śniadanie, obiadokolacje
  3. Opiekę pilota
  4. Opiekę przewodnika
  5. Ubezpieczenie
  6. Opłaty parkingowe
  7. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
  8. Wieczorek integracyjny