WROCŁAW – ZŁOTY STOK – KSIĄŻ

Kategoria:

Opis produktu

AFRYKA WE WŁOCŁAWIU- KOPALNIA I ZAMEK OWIANY TAJEMNICĄ-WROCŁAW -ZŁOTY STOK- KSIĄŻ – 2 DNI

Dzień I

Zbiórka pod szkoła, wyjazd w kierunku Wrocławia. Spotkanie z przewodnikiem ,zwiedzanie Wrocławia –Rynek m. In. Ratusz, okoliczne kamieniczki, Pręgierz, kamieniczki „Jaś i Małgosia”, wejście do podziemi Krasnoludków. Bulwar nad Odrą z przejściem na Ostrów Tumski- najstarsza zabytkowa część Wrocławia. Ostrów Tumski to kompleks kościelny, znajdziemy na jego terenie najważniejszy zabytek sakralny Wrocławia – m.in. Archikatedra Jana Chrzciciela, gotycki dwupoziomowy kościół św. Krzyża i św. Bartłomieja. Most Tumski zwanyMostem Zakochanych”.

Następnie Panorama Racławicka – to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), “przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Przejazd do Ogrodu Japońskiego – zaprojektowany został zgodnie z wymogami japońskiej sztuki ogrodowej. Znajdują się w nim dwie kaskady wodne: żeńska w północnej części ogrodu oraz męska. Woda kaskad łączy się w stawie, którego brzegi łączy drewniany most. Oprócz tego w ogrodzie utworzono kamienne mostki, postawiono dom typu AZUMAYA (pawilon herbaciany) oraz altanę wypoczynkową, z której roztacza się urokliwy widok.

Następnie zwiedzanie ZOO – na 33 ha powierzchni tworzy atrakcyjne, tematyczne ekspozycje fauny poszczególnych kontynentów (Pawilon Madagaskaru, Sahara, wybieg niedźwiedzi brunatnych, basen płetwonogich), następnie pobyt w Afrykarium– to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Przejazd do Kłodzka lub okolic, zakwaterowanie, obiadokolacja, zapoznanie się z okolica.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka przejazd do Złotego Stoku- zwiedzanie najstarszej Kopalni Złota powstała ona w XIII w., Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Zwiedzanie kopalni z Przewodnikiem. Następnie wyjazd w drogę powrotna, z postojem w Wałbrzychu, gdzie zwiedzimy Barokową Perłę Dolnego Śląska- Zamek KsiążZamku największy na Dolnym Śląsku trzeci co do wielkości w Polsce- słynie z bogato zdobionych, stylowych wnętrz, wśród których wyróżnia się barokowa Sala Maksymiliana, oraz to, że jego właścicielką była Księżna Daisy. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

II opcja

Po zwiedzaniu Kopali w Złotym Stoku, przejazd do Głuszycy, gdzie znajduje się tajemnicze podziemne miasto „Osówka”, które jest zarazem najciekawszym i najdłuższym udostępnionym kompleksem wybudowanym w Górach Sowich . Spotkanie z Sowiogórskim Strażnikiem Tajemnic i zwiedzanie tego owianego legendą miasteczka, to tutaj kręcono m.in. film „Tajemnica twierdzy Szyfrów” .

Wyjazd w drogę powrotna , przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej 2. Nocleg w Ośrodku pokoje 2,3,4, osobowe z łazienkami 3. Wyżywienie: Śniadanie i obiadokolacja 4. Opiekę Pilota, Przewodnika 5. Bilety wstępu (ZOO , Ogród Japoński, Panorama, Kopalnia Złota, Zamek Książ- Twierdza Osówka) 6. Opłaty parkingowe 7. Ubezpieczenie NNW

Cena wycieczki skalkulowana dla 27osób wynosi- 330 zł Cena wycieczki skalkulowana dla 45 osób wynosi -281 zł