WROCŁAW – KARKONOSZE – KOTLINA JELENIOGÓRSKA

Kategoria:

Opis produktu

AFRYKA W WROCŁAWIU- NA KARKONOSKICH SZCZYTACH-SKALNE LABILYRYNTY- KOTLINA JELENIOGÓRSKA -3 DNI

DZIEŃ I

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Wrocławia i pobyt w Zoo, gdzie największą atrakcją wrocławskiego ZOO jest unikatowy na skalę światową kompleks AFRYKARIUM, przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15mil litrów wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Przejazd do Szklarskiej Poręby, zakwaterowanie w Ośrodku, obiadokolacja.

DZIEŃ II

Śniadanie, następnie spotkanie z przewodnikiem i wyjście na górską wędrówkę (trasa do ustalenia),w godzinach popołudniowych powrót do ośrodka , obiadokolacja

II grupa

Wyjazd do Leśnej i zwiedzanie Zamku Czocha – króluje nad jeziorem Leśniańskim, w dolinie rzeki Kwisy. Zamek w XIII wieku był warownią obronną pogranicza polsko-czeskiego, z czasem przekształconą w okazałą siedzibę władz księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Na zamku znajduje się wiele komnat bogato zdobionych i prezentujących interesującą architekturę wnętrz. Zamek może się pochwalić swoją białą damą – nieszczęśliwą małżonką niegdysiejszego właściciela zamku. Powrót do Szklarskiej Poręby i spacer do Wodospadu Szklarkikaskada potoku Szklarka o wysokości 13,3 m, zwężającą się ku dołowi, tworzy na dnie kolisty kocioł eworsyjny. Położony w enklawie Karkonoskiego Parku Narodowego, na wysokości 520 m n.p.m., w środkowej części Wąwozu Szklarki. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja.

Wieczorny wyjazd na Basen Termalny do Cieplic – wyjątkowość Term Cieplickich polega na tym, że wykorzystują wody termalne o niespotykanym w skali europejskiej składzie chemicznym i temperaturze, co ma nieoceniony, dobroczynny wpływ na regenerację całego organizmu. W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny z torami pływackimi; 2 brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne; basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball. Kompleks basenów uzupełniony jest strefą SPA obejmującą: sauny fińskie, saunę parową i infrared, bicze wodne, jacuzzi, tepidarium, grotę śnieżną, fontannę lodową, strefę relaksu z podgrzewanymi leżankami- pobyt 2h.

DZIEŃ III

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka, przejazd do Czech, Skalne Miasto – Czeski Adrspach to przedłużenie polskich Gór Stołowych – odwołuje się do mitu o labiryncie Minotaura na Krecie. Jak nić Ariadny Tezeusza powiodą Państwa ścieżki skalnym miastem Adrspachu. Romantyczne zakątki zastąpią średniowieczne twierdze, zaskoczą Państwa schody, drabinki stopnie, wieże, jaskinie, przesmyki, wodospady, skały połączone w spękane masywy. Poczujecie się Państwo urzeczeni  ogromnymi tworami skalnymi oraz drobnymi kwiatkami, a ukoronowaniem  wędrówki jest krótka wycieczka łodzią po jeziorku położonym wśród formacji skalnych. Wyjazd z Czech, powrót w późnych godzinach wieczornych

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

  1. Przejazd autokarem/busem
  2. Zakwaterowanie w ośrodku w Szklarskiej Porębie
  3. Wyżywienie : 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja
  4. Ubezpieczenie NNW
  5. Opiekę przewodnika na szlaku
  6. Opiekę pilota
  7. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie (Zoo- Afrykarium, bilet wstępu do KPN, Zamek Czocha, Skalne Miasto)
  8. 2 h pobyt na Termach Cieplickich
  9. Opłaty parkingowe

CENA SKALKULOWANA DLA 22 UCZSTNIKÓW WYNOSI – 515 ZŁ