WŁOCHY- FRANCJA- HISZPANIA

Zapytaj o cenę!

Opis produktu

Zapytaj o cenę:
anho.travel@gmail.com
tel. 61 477 50 65
kom. 602 26 54 97

WYCIECZKA OBJAZDOWA WŁOCHY- FRANCJA- HISZPANIA

https://www.italieonline.eu/user/blogimg/summer/Vernazza-Cinque-Terre-Italy.jpg https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRN7BstV0IQLGDq0ZvqsZjcinz2H6UO3Z5fVuQE5P4vYcVfWR08

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Tarvisio we Włoszech Kolacja i nocleg.

Dzień IIŚniadanie, wyjazd do PadwyBazylika św. Antoniego– wzniesiona w latach 1232-1307 w stylu romańsko -gotycko-bizantyjskim, gdzie przechowywane są relikwie patrona, Prato della Valle– Największy plac miasta, na którym dawniej odbywały się targi, w jego centralnej części znajduje się wyspa Memmia otoczona elipsowatym kanałem, porośnięta jest trawą. Po dwóch stronach kanału ustawionych jest 78 posagów sławnych postaci, które przysłużyły się miastu, Uniwersytet– na którym studiowali między innymi Galileusz, Mikołaj Kopernik, Jak Kochanowski i Jan Zamoyski ,miasto zyskało sławę jednego z prężniejszych ośrodków naukowych i kulturalnych Italii. Następnie wyjazd do Wenecji – Wenecja znana jest na całym świecie ze swoich słynnych kanałów wypływających z kanału głównego, Canale Grande, który przecina Wenecję na połowę. Wenecja to ponad sto wysepek, połączonych ze sobą stu pięćdziesięcioma kanałami oraz czterystoma mostami, słynie ze swojej typowej i oryginalnej sztuki, która obecna jest w całym mieście, tak w muzeach jak na ulicach. Rejs taksówką wodną do pl. Św. Marka, Pałac Dożów , Most westchnień, Most Rialto, Bazylika św. Marka. Wyjazd na kolacje i nocleg w okolicach Padwy.

Dzień III

Śniadanie wyjazd do Verony – rzymska Arena z stare miasto- , Piazza delle Erbe to najbardziej malownicze miejsce Werony. Wykładany biało-różowymi marmurami plac to dawne rzymskie forum na skrzyżowaniu dwóch głównych arterii Werony. Znajdowała się tu świątynia Campidolium poświęcona Jowiszowi, Junonie i Minerwie. Plac Dantego i dziedziniec romańskiego Palazzo della Ragione należą do najbardziej romantycznych miejsc w tym mieście. Dom Julii Capuletti Posąg  Julii z brązu, naturalnych rozmiarów, stoi na dziedzińcu. Turyści dotykają piersi Julii wierząc, że przyniesie im to szczęście w miłości. Pod balkonem umieszczono tabliczkę z fragmentem sceny balkonowej. Następnie, krótki postój Cinque Terre składa się z pięciu małych wiosek, które przylegają do klifu Liguria wzdłuż zachodniego wybrzeża Włoch. Piaszczyste plaże, urwiska i domy jak z bajki. Prawie dziesięć kilometrów skalistego wybrzeża, pięć małych, lecz niezwykle malowniczych miasteczek, wspinających się na szczyty grzbietów górskich nad niewielkimi zatokami. Przejazd na kolacje i nocleg w okolicach San Remo

Dzień IV

Śniadanie, wyjazd do Księstwa Monaco- Lazurowe Wybrzeże- od lat przyciąga możnych tego świata, dziś jednak smak prawdziwego luksusu przestał być wyłącznym przywilejem elit. Kasyno w Monte Carlo, trasa Grand Prix Formuły 1, Sławna na całym świecie przystań dla jachtów. Ponad trzysta słonecznych dni w roku. Trudno uwierzyć, że wszystkie te atrakcje mieszczą się na terenie państwa, którego całkowita powierzchnia jest ponad dwadzieścia razy mniejsza od powierzchni warszawskiego Ursynowa. Zwiedzanie Katedry z grobowcami Grimaldich /Grace Kelly/, z zewnątrz Zamek księcia Alberta, ogród Japoński, Monte Carlo z najsłynniejszym kasynem de Royal . Przejazd do Nicei – zwiedzanie starego miasta i Bulwaru Anglików, kąpiel w morzu. Kolacja i nocleg w okolicach Nicei.

http://www.globtroter.pl/zdjecia/monako/60992_monako_lazurowe_wybrzeze_monaco.jpg

Dzień V

Śniadanie, wyjazd do Cannessłynny kurort gwiazd, słynny festiwal filmowy, Pałac Festiwalowy z czerwonym dywanem i odciskami dłoni najsławniejszych aktorów i reżyserów świata, Bulwar Croisette z portem jachtowym, kąpiel w morzu. Przejazd w okolice Barcelony – Canet de Mar – nad samym morzem , kolacja i nocleg

Dzień VI

Śniadanie, odpoczynek, plażowanie , po południu wyjazd do Sanktuarium Montserrat– znany z kultu figury Matki Boskiej, tzw. “Czarnej Madonny” (La Moreneta). Usytuowany jest na formacjach skalnych, ok 1000 m n p m. Drugi co do ważności, zaraz po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii –katalońska Częstochowa. Malownicza góra na której znajduje się klasztor jest najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej. Ze szczytu widać cała Katalonię. Powrót do hotelu kolacja i nocleg.

Dzień VII

Śniadanie przejazd i zwiedzanie Barcelony: szlakiem architekta Gaudiego Sagrada Familia, Ogród Guel– gdzie Antonii Gaudi stworzył bajeczny ogród, w którym sam przez jakiś czas mieszkał. Obecnie mieści się tam muzeum tego artysty. Wrota ogrodu zdobią dwa fantazyjne domy. Wielkimi schodami wchodzimy na taras, który jest miejscem spotkań turystów, muzyków i malarzy. Stary Port z Akwarium najpiękniejszym na świecie-oglądać możemy 35 akwariów z działu śródziemnomorskiego i tropikalnego, ale przede wszystkim ciekawy jest spacer 80-metrowym podwodnym tunelem wśród pływających rekinów. W Akwarium mieszka w sumie 11 tysięcy zwierząt reprezentujących 450 gatunków., stadion Camp Nou FC Barcelona, La Rambla– najsłynniejsza ulica Hiszpanii- z rozmaitymi kafeteriami, restauracjami, targiem kwiatów i ptaków. Można tu kupić pamiątki, obrazy. Spotkać ulicznych artystów i malarzy, oraz stare miasto z Katedrą- Barri Gotic. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień VIII

Śniadanie, kąpiel w morzu i wyjazd w drogę powrotną. Nocleg i kolacja w okolicach Monachium/ Norymbergii

Dzień IX

Śniadanie ,krótkie zwiedzanie Monachium/Norymbergii. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych .

Świadczenia zawarte cenie wycieczki:

  • Przejazd autokarem: turystyczny Lux, klimatyzacja, WC, video, napoje zimne i gorące (płatne)
  • noclegi: 8 x hotele**/***, pokoje 2,3-osob. z łazienkami (dopłata do pokoju 1- os.)
  • wyżywienie: 8 śniadań kontynentalnych + 8 obiadokolacje ( w cenę nie są wliczone napoje do kolacji)
  • opiekę pilota, przewodnika
  • ubezpieczenie NW, KL, bagaż
  • opłaty wjazdowe do Wenecji, Monaco
  • opłaty parkingowe
  • bilet na taksówkę wodna w Wenecji, bilet wstępu do Akwarium w Barcelonie

Dodatkowe opłaty:

  • Bilety wstępu opcjonalnie ok. 40 euro
  • Napoje do obiadokolacji