WIEDEŃ – BUDAPESZT – ZAKOLE DUNAJU

Kategoria:

Opis produktu

image_pdfimage_print

W KRAJU WINA I PAPRYKI, ZACHWYCAJĄCEJ BUDY I NOWOCZESNEGO PESZTU W PIĘKNYCH STOLICACH NAD DUNAJEM. AUSTRIA- WIEDEŃ. WĘGY- BUDAPESZT- ZAKOLE DUNAJU -5 DNI

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach nocnych, przejazd przez Polskę, Czechy, Słowację. Przyjazd w godzinach dopołudniowych do Wiednia– Wyjazd na KAHLENBERG – panorama Wiednia, KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA. Zwiedzanie STAREGO MIASTA m.in.: KATEDRA ŚW. SZCZEPANA, ULICA GRABEN z KOLUMNĄ ZARAZY, czas wolny. Zwiedzanie RINGSTRASSE: OPERA, HOFBURG, TEATR DWORSKI, RATUSZ oraz PARLAMENT. Przejazd w okolice Gyor (Węgry) zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie, następnie wyjazd w kierunku Budapesztu, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Budy- Wzgórze Gellerta, skąd roztacza się niezapomniany widok na najpiękniejszą część miasta, Cytadela, Pomnik Zwycięstwa, Wzgórze Zamkowe z Pałacem Zamkowym, Pałacem Sandorów, Górną stacją zabytkowej kolejki Siklo, o pełnej godzinie zmiana warty przed Pałacem Prezydenckim, Stare Miasto – Baszty Rybackie, Kościół Najświętszej Marii Panny, zwany Kościołem Macieja. Następnie zwiedzanie Wyspy Św. Małgorzaty– z najpiękniejszymi parkami w Budapeszcie, stanowiącymi “zielone płuca” stolicy- przejazd kolejką panoramiczną , trasa obejmuje takie miejsca jak Grająca studnia, Ogród Japoński, ruiny klasztoru Dominikanek. Przejazd do Hotelu-zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem godzinny rejs statkiem po Dunaju- przy iluminacjach miasta.

Dzień III

Śniadanie, następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Pesztu- Plac Bohaterów– miejsce stworzone na obchody 1000lecia Państwa Węgierskiego z pomnikiem millenium, kolumnadami przedstawiającymi węgierskich bohaterów narodowych. Obok placu znajduje się Park miejski i bajkowy zamek Vajdahunyad. Plac Lajosa Kossutha – wyjątkowe historycznie miejsce z pomnikami bohaterów węgierskich: Lajosa Kossutha oraz Ferenca Rakoczego, pomnikiem symbolem Imre Nagya – ojca rewolucji z 1956 roku oraz węgierskim Parlamentem – jednym z największych na Świecie budynków rządowych o imponującej długości prawie 300 metrów, szerokości 123 m oraz niemalże 100 m kopule-wejście.  Katedra św. Stefana – druga co do wielkości budowla sakralna na Węgrzech z zachwycającym wnętrzem  i miejscem szczególnego kultu – Kaplicą św- Prawicy-wejście. Vaci utca – słynny peszteński deptak rozciągający się od Placu Vorosmarty do zabytkowej Hali Targowej- czas wolny. Powrót do Hotelu- obiadokolacja.

Dzień IV

Śniadanie ,wyjazd na wycieczkę w Zakole Dunaju, przejazd Szentendre-Historyczne miasteczko założone przez Serbów pod koniec XVII wieku. Miasto do dziś zachowuje swój śródziemnomorski charakter, dzięki czemu jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Węgrzech. Wąskie uliczki, pozostałości po winiarniach, serbskie budownictwo sakralne tworzą niepowtarzalny charakter tego miejsca .

Muzeum Marcepanu– słynne muzeum stworzone przez mistrza sztuki cukierniczej Istvana Szabo. W muzeum można zobaczyć przede wszystkim dużą kolekcje dzieł z marcepana, przyjrzeć się jak powstają marcepanowe dzieła sztuki oraz zaopatrzyć się w Marcepanowe pamiątki.

Przejazd do Wyszehradu – Vysegrad – historyczna miejscowość, której znaczenie zapoczątkowało zbudowanie w XIII wieku pałacu królewskiego i obronnego zamku górnego zlokalizowanego na jednym ze wzgórz piętrzących się nad Dunajem, średniowieczna stolica Węgier- krótki spacer na wzgórze. Przejazd do Esztergom –bardzo znany region winiarski. Miejsce koronacji pierwszego króla Węgier – Stefana oraz pierwszego węgierskiego arcybiskupstwa. W Esztergom znajduje się największa na Węgrzech budowla sakralna- Bazylika Esztergomska ukończona w drugiej połowie XIX w. Wnętrze bazyliki z wkomponowaną w budowlę XVI wieczną kaplicą biskupa Bakocsiego oraz wspaniała panorama okolicy widziana z tarasu widokowego na kopule Bazyliki stawiają to miejsce w czołówce odwiedzanych miejscowości węgierskich. Powrót do Budapesztu, obiadokolacja.

Wieczorem uroczysta kolacja w Czardzie węgierskiej, tradycyjne potrawy kuchni węgierskiej, wino, taniec, śpiew, muzyka cygańska.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną do Polski,z krótkim postojem w Bratysławie- przejazd po mieście CITY BUS. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

1.Przejazd autokarem/busem klasy tyurystycznej

2. Zakwaterownie w Hotelu w okolicach Gyor/Budapeszcie ***

3. Wyżywienie 4 obiadokolacje, 4 śniadania, 1 wieczór węgierski w Czardzie

4. Opiekę pilota, przewodnika po Wiedniu, Budapeszcie

5.Ubezpieczenie NNW i KL

6. Opłaty parkingowe

7. Bilety wstępu przewidziane w programie, w tym rejs po Dunaju

 

CENA SKALKULOWANA DLA UCZESTNIKÓW WYNOSI 1060 ZŁ I 55 EURO