WĘGRY – BUDAPESZT – WYSZECHRAD

Kategoria:

Opis produktu

W KRAJU WINA I PAPRYKI, ZACHWYCAJĄCEJ BUDY I NOWOCZESNEGO PESZTU W PIĘKNEJ STOLICY NAD DUNAJEM. WĘGY- BUDAPESZT- WYSZECHRAD -4 DNI

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd przez Polskę, Czechy, Słowację. Przyjazd do Budapesztu w godzinach wieczornych- zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie, następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Budy- Wzgórze Gellerta, skąd roztacza się niezapomniany widok na najpiękniejszą część miasta, Cytadela, Pomnik Zwycięstwa, Wzgórze Zamkowe z Pałacem Zamkowym, Pałacem Sandorów, Górną stacją zabytkowej kolejki Siklo, o pełnej godzinie zmiana warty przed Pałacem Prezydenckim, Stare Miasto – Baszty Rybackie, Kościół Najświętszej Marii Panny, zwany Kościołem Macieja. Następnie zwiedzanie Wyspy Św. Małgorzaty– z najpiękniejszymi parkami w Budapeszcie, stanowiącymi “zielone płuca” stolicy- przejazd kolejką panoramiczną , trasa obejmuje takie miejsca jak Grająca studnia, Ogród Japoński, ruiny klasztoru Dominikanek. Powrót do Hotelu- obiadokolacja. Wieczorem godzinny rejs statkiem po Dunaju- przy iluminacjach miasta.

Dzień III

Śniadanie, następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Pesztu- Plac Bohaterów– miejsce stworzone na obchody 1000lecia Państwa Węgierskiego z pomnikiem millenium, kolumnadami przedstawiającymi węgierskich bohaterów narodowych. Obok placu znajduje się Park miejski i bajkowy zamek Vajdahunyad. Plac Lajosa Kossutha – wyjątkowe historycznie miejsce z pomnikami bohaterów węgierskich: Lajosa Kossutha oraz Ferenca Rakoczego, pomnikiem symbolem Imre Nagya – ojca rewolucji z 1956 roku oraz węgierskim Parlamentem – jednym z największych na Świecie budynków rządowych o imponującej długości prawie 300 metrów, szerokości 123 m oraz niemalże 100 m kopule-wejście.  Katedra św. Stefana – druga co do wielkości budowla sakralna na Węgrzech z zachwycającym wnętrzem  i miejscem szczególnego kultu – Kaplicą św- Prawicy-wejście. Vaci utca – słynny peszteński deptak rozciągający się od Placu Vorosmarty do zabytkowej Hali Targowej- czas wolny. Powrót do Hotelu- obiadokolacja. Wieczorem uroczysta kolacja w Czardzie węgierskiej, tradycyjne potrawy kuchni węgierskiej, wino, taniec, śpiew, muzyka cygańska.

Dzień IV

Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wyszehradu – Vysegrad – historyczna miejscowość, której znaczenie zapoczątkowało zbudowanie w XIII wieku pałacu królewskiego i obronnego zamku górnego zlokalizowanego na jednym ze wzgórz piętrzących się nad Dunajem, średniowieczna stolica Węgier- krótki spacer na wzgórze. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

1.Przejazd autokarem/busem klasy tyurystycznej

2. Zakwaterownie w Hotelu w Budapeszcie ***

3. Wyżywienie 3 obiadokolacje, 3 śniadania, 1 wieczór węgierski w Czardzie

4. Opiekę pilota, przewodnika po Budapeszcie

5.Ubezpieczenie NNW i KL

6. Opłaty parkingowe

7. Bilety wstępu przewidziane w programie, w tym rejs po Dunaju

budapest-138976_1280

CENA SKALKULOWANA DLA 28 UCZESTNIKÓW WYNOSI 790 ZŁ I 50 EURO