W KRAINIE WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH

Kategoria:

Opis produktu

W KRAINIE WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH- REKREACYJNIE, HISTORYCZNIE- 4 dni

Dzień I

Olsztyn– wizyta i seans w Planetarium „Od Kopernika do Sputnika”. Popularne programy astronomiczne prezentują różnorodne zjawiska astronomiczne oraz efekty lotów kosmicznych. Celem pokazów astronomicznych jest przekazywanie widzowi wiadomości w przystępnej i ciekawej formie, do czego wydatnie przyczyniają się podkład muzyczny i efekty dźwiękowe. Następnie pobyt w Obserwatorium astronomicznym -Pobyt na tarasie obserwatorium jest zawsze wspaniałą okazją do obejrzenia panoramy Olsztyna , można odwiedzić pracownie Obserwatorium Astronomicznego i zapoznać się z różnorodnymi zgromadzonymi tam instrumentami i przyrządami astronomicznymi.
W pogodny dzień atrakcją są oglądane przez lunety, plamy na Słońcu. Spacer po olsztyńskiej starówce m.in. Wysoka Brama, Zamek Kapituły Warmińskiej ,Pomnik Mikołaja Kopernika, Kościół Św. Jakuba. Przejazd do miejsca Ośrodka w Giżycku lub okolicach, zakwaterowanie, obiadokolacja, zapoznanie się okolicą.

DZIEN II

Śniadanie, następnie wyjazd w kierunku Kętrzyna- zwiedzanie Wilczego Szańca w Gierłoży głównej kwatery Adolfa Hitlera. W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. Przejazd do Świętej Lipki– zwiedzanie barokowego Sanktuarium Maryjnego, wysłuchanie koncertu organowego

Powrót do Giżycka- – letnia stolica Mazur, Port żeglarski, Wieża Ciśnień, Most Obrotowy, Twierdza Boyen– Niewątpliwie jeden z najciekawszych zabytków Giżycka o wyjątkowej wartości historycznej i wysokich walorach turystycznych jest Twierdza Boyen. Obiekt stanowi cenny przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej z połowy XIX w. i jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków architektury obronnej XIX wieku w Polsce. Powrót do Ośrodka obiadokolacja.

DZIEŃ III

Śniadanie, , przejazd do Krutynia . Z autokaru przesiadamy się na kajaki i wyruszamy na spływ kajakowy na trasie :Krutyń – Ukta, trasa o długości 15 km. Przełom Krutyni wyróżnia się płytką, przejrzystą wodą, w której zobaczyć można liczne kamienie z krasnorostem oraz gąbką słodkowodną (rośliny niezwykle rzadko występujące, potwierdzające swoją obecnością wysoką wartość czystości wody. Po drodze można zwiedzić zabytkowy młyn wodny w Krutyńskim Piecku. Na całej trasie przepiękna flora i fauna – spotkać tu można zimorodka, norki, bobra i bielika. Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Jest bardzo ciekawy i zróżnicowany, przebiega przez Puszczę Piską, a od J. Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Po rejsie, przejazd do Leśniczówki „Pranie” – wizyta w Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego- ponad pół wieku temu w małej murowanej leśniczówce zagubionej w sercu Puszczy Piskiej nad jeziorem Nidzkim zamieszkał Konstanty Ildefons Gałczyński. To tu powstało wiele jego utworów, to właśnie w tym miejscu zrodziła się “Kronika Olsztyńska”, „Niobe”. Przejazd do Mikołajek –miasteczko to jest nazywane “perłą Mazur” i leży w przesmyku pomiędzy dwoma wąskimi jeziorami rynnowymi: Mikołajskim i Tałty; spacer po Wiosce Żeglarskiej, Rynku pod Fontannę z Królem Sielaw.

Powrót do Ośrodka, obiadokolacja.

DZIEŃ IV

Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka. Przejazd do miejscowości Okrągłe k/ Giżycka i udział w ZOO Safari – W tym niezwykłym parku, zwiedzający mogą podglądać życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Na ponad 100 hektarach powierzchni ogrodzonego certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego mieszka ponad 400 zwierząt i aż 24 różne gatunki.
Zwiedzanie odbywa się samochodami terenowymi i stylizowanymi bryczkami, co już samo w sobie stanowi nie lada atrakcję. Taki sposób przejażdżki daje niezapomnianą możliwość obserwacji zwierząt z bardzo bliska oraz fotografowania. Przejazd do Grunwaldu, krótki spacer po polach grunwaldzkich pod Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. 3 noclegi w pokojach z łazienkami
  3. Wyżywienie 3 x śniadania, 3x obiadokolacje
  4. Opieka pilota, przewodnika
  5. Opłaty parkingowe
  6. Ubezpieczenie NNW
  7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów( Planetarium, Obserwatorium Astronomiczne, Spływ kajakowy, Leśniczówka Pranie, Wilczy Szaniec, Twierdza Boyen, ZOO Safari)

CENA WYCIECZKI SKALKULOWANA DLA 45 UCZESTNIKÓW WYNOSI : 500 ZŁ/OS CENA WYCIECZKI SKALKULOWANA DLA 50 UCZESTNIKÓW WYNOSI : 490 ZŁ/OS