SZWAJCARIA W NIEMCZECH – FLORENCJA NAD ŁABĄ – KRAINA WINEM PŁYNĄCA

Kategoria:

Opis produktu

SZWAJCARIA W NIEMCZECH- FLORENCJA NAD ŁABĄ-KRAINA WINEM PŁYNĄCA -3 DNI

Dzień I

Zbiórka, wyjazd we wczesnych godzinach porannych w kierunku Niemiec. Przyjazd do DREZNA – miasta kultury i sztuki światowej rangi, nazywane „Florencją nad Łabą”. Swój okres świetności miasto przeżywało w pierwszej połowie XVIII wieku, kiedy to znajdowało się pod panowaniem Augusta II Mocnego. Zwiedzimy: Zwinger – zespół pałacowy, dawna siedziba Wettinów, uznawany za perłę sztuki barokowej. Wnętrza kryją: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Opera Sempera – stanowiąca niedościgniony wzór dla architektów innych budynków operowych świata, Hofkirche – katolicki kościół w centrum protestanckiego Drezna, był budowany w największej tajemnicy… Frauenkirche – 95 metrowa kamienna kopuła kościoła który jest jednym z symboli Drezna, Tarasy Brühla – rozciągające się nad Łabą, nazywane “Balkonem Europy”. Fürstenzug – saski “pochód książęcy”, przedstawiający dzieje dynastii panującej na 24tys. porcelanowych płytkach, Nowa Synagoga – pomnik historii, będący przykładem nowoczesnej architektury, Złoty Jeździec – posąg przedstawiający Augusta II Mocnego jako rzymskiego cesarza. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień II

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Zamek Stolpen – związany z hrabiną Cosel – metresą króla Augusta II Mocnego. Więziona była ona na zamku przez 49 lat. Bastei to imponujące naturalne skalne miasto, gdzie spektakularne formacje skalane wznoszą się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby. Efektowny blisko 80 metrowy kamienny most, łączący skały z ruinami dawnego średniowiecznego zamku Neurathen. Spacer pośród tych niesamowitych form skalnych dostarcza niezapomnianych wrażeń. Widoki z mostów oraz zawieszonych na skałach licznych platform widokowych na przełom Łaby i okolicę, potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Twierdza Königstein – jedna z najcenniejszych architektonicznie i historycznie twierdz górskich
w Europie. Jest to rozlokowany na obszarze blisko 10 hektarów monumentalny zespół licznych budowli obronnych, które powstawały przez blisko osiem stuleci. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu na szczycie płaskiej skały wznoszącej się około 40 metry ponad Łabę twierdza nie została nigdy zdobyta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka, przejazd w okolice Zielonej Góry na zwiedzanie Winnicy „Kinga” w programie: zwiedzanie oraz degustację w starej drewnianej
rybakówce, degustacja 2 gatunków wina, deska przekąsek i owoce, gorący poczęstunek,
zwiedzanie winnicy.

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach popołudniowych

Świadczenia wliczone w cenę:

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. 2 nocleg w pokojach 2,3 osobowych z łazienką na terenie Polski
  3. 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  4. Opiekę pilota, przewodnika
  5. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów tj. Zwinger w Dreźnie, Bastei, Twierdza Konigstein, Zamek Stoplen, Winnica.
  6. Obiad
  7. Ubezpieczenie NNW KL
  8. Opłaty parkingowe

@ Program i scenariusz niniejszej imprezy stanowią autorską własność intelektualną AnHo-Tavel Biuro Usług Turystycznych Anna Mrozińska i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) – są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji. Prawo to stosuje się zarówno do treści , jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy