Szczecin – Stralsund

Zapytaj o cenę!

Kategoria:

Opis produktu

Zapytaj o cenę:
anho.travel@gmail.com
tel. 61 477 50 65
kom. 602 26 54 97

MIASTO PORTOWE- CHOC NAD MORZEM NIE LEŻY I NAJWIEKSZE OCEANARIUM W PŁ EUROPIE CZYLI SZCZECIN I STRALSUND– 3 Dni

Szczecin stanowił siedzibę książęcą, dzięki czemu w mieście powstał Zamek Książąt Pomorskich. O przeszłości miasta świadczą również pozostałości umocnień miejskich, jak Baszta Siedmiu Płaszczy lub bogato zdobione Brama Portowa i Brama Królewska.

Nad cieśniną oddzielającą Rugię od stałego lądu położone jest niezwykle urokliwe miasto Stralsund. Jedno z najpiękniejszych miast wschodnich Niemiec, które słynie przede wszystkim ze wspaniałej starówki wpisanej na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasto, prócz swojej zabytkowej zabudowy ma do zaoferowania również największe i najnowocześniejsze Oceanarium w północnej Europie, które odkrywa przed zwiedzającymi wszystkie tajemnice Bałtyku oraz życie w morzach północnych. Zgromadzono w nim około siedmiu tysięcy okazów flory i fauny występujących w tych akwenach. Nowoczesne instalacje w dużych halach i imponujących akwariach w których znajdują się morskie ryby i ssaki.

Dzień I

Wyjazd w godzinach porannych, przyjazd na teren Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszczy Bukowej by zobaczyć Krzywy Las – grupę ok. 400 sosen, rosnących w 22 regularnych rzędach tzw. wyciętych drzew. Następnie przyjazd do Szczecina, rejs statkiem, podczas rejsu mamy okazję zapoznać się z zakamarkami szczecińskiego portu i terenami stoczni szczecińskich. Trasa biegnie również wzdłuż pięknego, naturalnego brzegu Odry, z bogatą florą i fauną. Podczas rejsu prowadzi nas lektor, który wyczerpująco opowiada o mijanych atrakcjach. Trasa została utworzona przez znanego szczecińskiego przewodnika i pasjonata regionu. Przejazd do Ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie, przejazd do Stralsundu- Po przyjeździe odbędziemy spacer po starówce. Zobaczymy i zwiedzimy: Kościół św. Mikołaja – pochodząca z XIII wieku, imponująca budowla, w całości wykonana z cegły ze wspaniałą 103 – metrową wieżą, z której rozpościera się wspaniały widok na wyspę Rugię, Ratusz – uważany za wizytówkę Starego Rynku w Stralsundzie jeden z najważniejszych obiektów z okresu północnoniemieckiego gotyku, Domy Kupieckie – wspaniale odrestaurowane z  barwnymi szczytami, po których bez problemu można je identyfikować. Stare Miasto Stralsundu wpisane zostało w roku 2002 na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wizyta w największym i najnowocześniejszym oceanarium Północnej Europy- popularyzujące wiedzę o Bałtyku, Morzu Północnym i północnym Atlantyku. 39 akwariów o łącznej pojemności 6 mln litrów, ekspozycja 7 tys. Gatunków zwierząt i roślin morskich przygotowana przez Greenpeace. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Polski, obiadokolacja.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta Szczecina- mi. in. Reprezentacyjną część Szczecina stanowią Wały Chrobrego, tworzące nad Odrą tarasy widokowe o długości 500 m. Zamek Książąt Pomorskich-, Bazylika św. Jakuba, Most Długi, Aleja Fontann, Jasne Błonia. Wyjazd w drogę powrotna, przyjazd w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

-Przejazd autokarem klasy turystycznej WC, Barek, DVD

– 2 Noclegi w Ośrodku pokoje 2,3,4,os z łazienkami

– 2 x śniadanie, 2x obiadokolacja (1 w Stralsundzie)

– Opiekę pilota, przewodnika po Szczecinie

-Ubezpieczenie NNW i KL

-Opłaty Parkingowe

– Biletu wstępu ( Oceanarium, Rejs statkiem)