Świąteczny Poczdam – 10.12.2016 r.

150.00zł

Opis produktu

Świąteczny Poczdam – Cesarskie Rezydencje czyli  Jarmark Bożonarodzeniowy w stolicy Brandenburgii,

Termin 10.12.2016 r.

 

Charakterystyczną cechą poczdamskich jarmarków jest ich różnorodność – niemal każda dzielnica świętuje nadejście Adwentu na swój własny, wyjątkowy sposób. Niezwykła atmosfera miasta udziela się każdemu, kto w tych dniach zagości w Poczdamie,  pomimo bliskiego sąsiedztwa z ogromnym Berlinem, zachował urok “miasta-ogrodu” – pełnego rezydencji, pałaców i nastrojowych zakamarków. Tutaj czas płynie swoim tempem, a odwiedzającego obejmuje wręcz atmosfera stoickiego spokoju i królewskiego dostojeństwa zarazem.

 

Program:

Wyjazd w wczesnych godzinach porannych.

Przyjazd do Poczdamu w godzinach dopołudniowych, spacer rozpoczniemy od Pałacu Cecilienhof inspirowany angielskim stylem Tudorów, zbudowany przez niemieckiego cesarza Wilhelma II . Miejsce to stało się znane na świecie dzięki konferencji w Poczdamie, która odbyła się tu w 1945 r.

Zwiedzanie kompleksu pałacowo – parkowego Sanssouci  -zwanego małym Wersalem, piękny rokokowy pałac z przyległymi ogrodami tarasowymi. W roku 1990 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Przejście w kierunku Bramy Brandenburskiej przy Placu Luizy.
Spacer główną ulicą miasta – Brandenburgerstrasse, która w okresie przedświątecznym zamieniona jest w całości na jarmark bożonarodzeniowy.
Wizyta w “Kwartale Holenderskim” i kolonii  Alexandrówce, zwanej “Kwartałem Rosyjskim”. Dwie niezwykłe dzielnice o charakterystycznym stylach, nawiązujących do kultury Holandii oraz Rosji.
Następnie uczestnictwo w Jarmarku Bożonarodzeniowym w historycznym centrum miasta – na ulicy Brandenburskiej – kilkadziesiąt straganów z pamiątkami, grzane korzenne wino, pieczona  wurst , muzyka, scena wraz z torem dla łyżwiarzy i efektowna, świetlna iluminacja doskonała do pamiątkowych zdjęć. Wyjazd w drogę powrotna, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

 

Zapewniamy:

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. Opiekę pilota, przewodnika po mieście
  3. Ubezpieczenie NNW i KL
  4. Bilet wstępu do Pałacu Sassouci
  5. Opłaty Parkingowe

Cena 150 zł plus 12 euro

Zapisy do 15.11. 16 r.

Zaliczka płatna w chwili rezerwacji 50 zł