SUWALSZCZYZNA – WILNO -TROKI

Zapytaj o cenę!

Kategoria:

Opis produktu

Zapytaj o cenę:
anho.travel@gmail.com
tel. 61 477 50 65
kom. 602 26 54 97

KRAINA JAK Z BAŚNI CZYLI SUWALSZCZYZNA- WILNO-TROKI- 5 DNI

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Osówca- siedziby Biebrzańskiego Parku Narodowego Zajęcia terenowe pt: Biebrzański Park Narodowy w pigułce
Miejsce zajęć: CEiZ w Osowcu Twierdzy
Cel zajęć: Ukazanie piękna i różnorodności Bagien Biebrzańskich ze wskazaniem na potrzebę ich ochrony. Zajęcia połączone z wyprawą na Terenowy Ośrodek Edukacyjny w Osowcu.
Czas trwania: 1 godz. lekcyjna lub 3-4 godziny w połączeniu z wyprawą terenową.

Następnie przejazd do Ośrodka w okolicach Augustowa, zakwaterowanie w Ośrodku. Obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie, przejazd do Augustowa ,spacer po mięście, następnie rejs statkiem po kanale Augustowskiem – trasa nosi nazwę trasy „Papieskiej”, którą z Augustowa do Studzienicznej 9 czerwca 1999 r. statkiem Żeglugi Augustowskiej przepłynął Papież Jan Paweł II. Rejs w dwóch kierunkach poprzez podwójne śluzowanie na śluzie w Przewięzi pozwala na poznanie dokładnej techniki śluzowania statku z dwóch poziomów wód. Następnie przejazd do Studzienniczej zwiedzanie sanktuarium-Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej, cudowna studzienka oraz Kapliczka Najświętszej Maryi Panny- Teren na jakim położone jest sanktuarium to przepiękna przyroda, która dodatkowo umila pobyt w tym miejscu. Studzieniczna leży nad jeziorem, wśród ponad stuletnich dębów i dziewiczej natury Doliny Rospudy. Przejazd do Smolnik– punkt widokowy ‘U Pana Tadeusza”- gdzie rozpościera się przepiękny widok na SPK, zespół jezior kleszowickich oraz Cisowa Górę– Suwalską Fudżijamę. Przejazd granicami SPK- j. Hańcza najgłębsze w Polsce, Rezerwat Głazowisko Bachanowo miejsce największego nagromadzenia głazów narzutowych w Polsce. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja.

Dzień III

Wczesne śniadanie, wyjazd w kierunku przejścia granicznego z Litwą .Przyjazd do Wilna i zwiedzanie m.in. zwiedzanie Wilna: m.in. Ostra Brama- Cudowny obraz MB Ostrobramskiej, Cmentarz na Rossie, Góra Trzech Krzyży, Kościół św. Piotra i Pawła, Cerkiew św. Ducha, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Zaułek Gotycki- kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza. W trakcie zwiedzania obiad- tradycyjna potrawa litewska. Następnie Zamek w Trokach
Zamek położony na jeziorze Galwe na Litwie w miejscowości Troki- Zamek Wielkich Książąt Litewskich jest dziś ważną atrakcja turystyczna Litwy. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Dzień IV

Śniadanie, przejazd do Wigier– zwiedzanie Pokamedulskiego Klasztoru-Kompleks klasztorny tworzą: Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, dawne eremy zakonników, wieża zegarowa, piękne ogrody, tawerna, mała przystań, galeria i restauracja. Budynki rozmieszczone bardzo blisko siebie tworzą swoisty klimat. Między nimi wiją się wąskie, kamieniste uliczki, które przenoszą turystów w inne czasy. Następnie przejazd do Starego Folwarku- muzeum Wigier- prezentującą historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska i ekosystemy lądowe Wigierskiego Parku Narodowego, działalność człowieka oraz historię i dokonania dawnej Stacji Hydrobiologicznej na Wigrach- lekcja muzealna, (temat do wyboru). Bądź też do wyboru : wizyta w Wigierskim Parku Narodowym, Spotkanie z przewodnikiem w siedzibie WPN w Krzywem *prezentacja o Wigierskim Parku Narodowym lub film o WPN, zwiedzanie wystawy *przyrodniczej „Nad Wigrami” *zwiedzanie wystawy etnograficznej „Ocalić od zapomnienia” *przejście ścieżką edukacyjną „Las” lub Suchary *zwiedzanie Muzeum Wigier w Starym Folwarku i Zespołu Pokamedulskiego w Wigrach i/lub wystawy rybactwa w Czerwonym Folwarku. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka, wyjazd w drogę powrotną z postojem w Świętej Lipce- Częstochowa Północy, Święta Lipka – to sławne sanktuarium Maryjne już od średniowiecza przyciągające rzesze pielgrzymów, o także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Wysłuchanie koncertu organowego. Bądź do wyboru; Olsztyn- wizyta w Obserwatorium astronomicznym -Pobyt na tarasie obserwatorium jest zawsze wspaniałą okazją do obejrzenia panoramy Olsztyna , można odwiedzić pracownie Obserwatorium Astronomicznego i zapoznać się z różnorodnymi zgromadzonymi tam instrumentami i przyrządami astronomicznymi.
W pogodny dzień atrakcją są oglądane przez lunety plamy na Słońcu. Następnie spacer po tym Warmińskim mieście m.in.: Zamek Kapituły Warmińskiej z XIV wieku- w salach zamkowych mieści się Muzeum Warmii i Mazur, Katedrę z XIV wieku Kościół św. Jakuba. Wysoka Brama, Stary Rynek. Następnie wyjazd w dalsza drogę powrotna.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki;

  1. 4 noclegi w pokojach 2,3,4 os z łazienkami
  2. Transport autokarem klasy turystycznej Barek WC, Video
  3. Wyżywienie 4* śniadanie, 4* obiadokolacje (w tym obiad we Wilnie)
  4. Opiekę pilota, przewodnika
  5. Ubezpieczenie NNW i KL
  6. Opłaty parkingowe
  7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów( rejs Kanałem Augustowskim, klasztor w Wigrach, Zamek w Trokach, Wilno, zajęcia lekcyjne w BPN i WPN, obserwatorium W Olsztynie)

Uwagi:

Każdy uczestnik wycieczki powinien posiadać ze sobą Dowód Osobisty, lub Paszport, oraz walutę- Lity na osobiste wydatki na terenie Litwy.