ŚLĄSK – ŚLADAMI HISTORII

Kategoria:

Opis produktu

image_pdfimage_print

 

ŚLĄSK- ŚLADAMI HISTORII- 1 DZIEŃ

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych (ok.03.15) przyjazd do Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu – zwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych hitlerowskiego koncentracyjnego obozu zagłady. Obiekt wpisany jest na listę UNESCO. Tereny największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu –  Auschwitz i Birkenau. AUSCHWITZ jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa.

Przejazd do Wadowic– miasta rodzinnego Jana Pawła II- Obiad, a następnie zwiedzanie Muzeum- domu rodzinnego Karola Wojtyły, Bazylika Ofiarowania NMP z chrzcielnicą. W tym właśnie kościele późniejszy papież został ochrzczony, tu modlił się, służył do mszy św., przyjął sakrament bierzmowania  i odprawił mszę prymicyjną. W czasie wolnym można skosztować słynnej już na całym świecie “papieskiej” kremówki

II opcja

Przejazd do Pszczyny– zwiedzanie dawnej rezydencji magnackiej Hochbergów, zespołu pałacowo- parkowego jednego z najcenniejszych obiektów tego typu w kraju. Pałac przetrwał w dobrym stanie obie wojny światowe i nadal, wraz z  44-hektarowym parkiem, stanowi prawdziwy klejnot architektury. Po zakończeniu ostatniej wojny znalazło tu siedzibę Muzeum Zamkowe (za przeprowadzone prace konserwatorskie i restauracyjne otrzymało prestiżową nagrodę w konkursie Europa Nostra ). W pięknych wnętrzach wspaniale prezentują się meble, szkło, dzieła sztuki, broń i trofea myśliwskie. Duże wrażenie robią olbrzymie, kryształowe lustra, nie zniszczone podczas wojen.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. Opieka pilota, przewodnika w Oświęcimiu i Pszczynie*
  3. Opłaty parkingowe
  4. Ubezpieczenie NNW
  5. Bilety wstępów :Oświęcim, Wadowice/Pszczyna
  6. Obiad

CENA WYCIECZKI SKALKULOWANA DLA:

40 osób – 185 zł

45 osób- 175 zł