Rumunia – Bułgaria

Opis produktu

Rumunia i Bułgaria – przez tajemniczą Transylwanię po Złote Piaski

 

  • największe zabytki Transylwanii
  • miejsce urodzin słynnego Draculi
  • zwiedzanie Bukaresztu
  • trasa Transfogaraska
  • regionalna kolacja z muzyką w Rumunii i w Bułgarii
  • piękne zamki, cerkwie i meczety
  • plażowanie w Złotych Piaskach
  • zwiedzanie Warny i Sofii
  • …dzikie krajobrazy, piękne widoki!

 

TERMIN: 28.06.2016 – 07.07.2016

 

DZIEŃ 1. RUMUNIA

Zbiórka i wyjazd 03.30 Przejazd autokarem: (długość trasy ok 1050 km). Przyjazd na nocleg do Rumuni w okolice Cluj Napoca. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 2. RUMUNIA ( CLUJ NAPOCA, TURDA, SIGHISOARA)

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie. Przyjazd do Cluj Napoca. Zwiedzanie miasta Cluj – jednej ze stolic Transylwanii. Zobaczymy tu dawne węgierskie centrum miasta z Kościołem św. Michała, domem rodzinnym
i pomnikiem Króla Macieja Korwina oraz pozostałościami po dawnej rzymskiej osadzie Napoca oraz młodsze od niego rumuńskie centrum miasta z Katedrą Prawosławną, siedzibą patriarchy i Teatrem Narodowym.

Turda – zwiedzanie kopalni soli. Największa i najstarsza kopalnia w Europie. Na różnych wysokościach zbudowane są specjalnie oświetlone drewniano-metalowe konstrukcje, z których podziwiać można skomplikowane formacje skalne i poszczególne atrakcje kopalni. Przejazd do Sigiszoary (rum. Sighișoara) miasta, w którym urodził się Wlad Palownik – słynny Dracula. Jest to także jedna z największych i najlepiej zachowanych wciąż zamieszkanych cytadel w Europie, cała średniowieczna starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tu m.in.: Wieżę Zegarową, Zakryte Schody, Kościół na Wzgórzu Muzeum Broni i Muzeum Tortur. Kolacja w domu urodzenia Draculi, w którym obecnie znajduje się słynna restauracja. Zakwaterowanie w hotelu w Sighisoarze

 

DZIEŃ 3. BRASOV,SINAIA, BRAN

Śniadanie. Przejazd do Brasova. Spacer po miasteczku, gdzie zobaczymy: Plac Rady, Czarny Kościół, Katedrę Prawosławną, najwęższą ulicę Europy, Bramę Katarzyny. Przejazd do Sinaia – zwiedzanie Zamku Peles – letniej rezydencji królów rumuńskich. Zamek wybudowany jest w stylu bawarskim – jedna z wizytówek Rumuni. Dalej zobaczymy Zamek Bran, lepiej znany jako „Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś „książę ciemności”) choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Przejazd na nocleg i obiadokolacje.

 

DZIEŃ 4. BUKARESZT, BUŁGARIA – ZŁOTE PIASKI

Śniadanie. Bukareszt – stolica Rumuni! Zwiedzanie Bukaresztu: Plac Uniwersytecki, Ateneum, Plac Rewolucji, Aleja Zwycięstwa, Parlament – drugi pod względem wielkości budynek administracyjny na świecie, wg Księgi Rekordów Guinnessa najcięższy budynek na świecie. Przejazd w kierunku Bułgarii. Zakwaterowanie w Złotych Piaskach. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5. BUŁGARIA – ZŁOTE PIASKI, WARNA

Śniadanie. Wycieczka do Warny. WARNA – morska stolica Bułgarii. Grecy nazywali ją Odessos czyli „miasto na wodzie”, Słowianie nadali jej nazwę Warna, czyli „czarny”. Zwiedzimy: ruin rzymskich term, mauzoleum króla Władysława Warneńczyka, Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, Park Nadmorski, Jezioro Warneńskie. Powrót do Złotych Piasków. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 6. ZŁOTE PIASKI

Śniadanie. Plażowanie. „Leśny wieczór”- Bałkańska kolacja z winem i muzyka. Nocleg.

 

DZIEŃ 7. ZŁOTE PIASKI

Śniadanie. Plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 8. SOFIA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Sofii – stolicy Bułgarii.

Zobaczymy: Pomnik Św. Zofii – patronki miasta, kwartał tolerancji, czyli miejsce gdzie obok siebie modlą się zgodnie wierni różnych religii, synagogę w stylu wiedeńskim, cerkiew pw. Św. Nedeli, w której modlili się bułgarscy carowie. Łaźnie miejskie, spacer Vitoszą – ulicą z drogimi sklepami i restauracjami, wyjątkową Cerkwiew Bojańska pw. Św. Mikołaja i Pantelejmona słynąca z XIII-w. fresków (UNESCO). Zobaczymy historyczną część stolicy z katedrą pw. Św. Aleksandra Newskiego – największą cerkwią na Bałkanach
z pozłacanymi kopułami oraz 12 ciężkimi dzwonami, wysoki na 14 m. posąg Aleksandra II zwanego Carem Oswobodzicielem, cerkiew pw. Św. Jerzego – najstarszy budynek stolicy – z freskami z początku X w.

Przejazd na nocleg w okolice Rumunii.

 

DZIEŃ 9. RUMUNIA – TRASA TRANSFOGARASKA!!!

Śniadanie. Curtea de Arges, siedziby hospodarów wołoskich, zwiedzanie: Katedra Monastyru, fontanna Mistrza Manole. Trasa Transfogarska to jedna z najbardziej krętych i najwyżej położonych dróg w całej Rumunii. Znajduje się w centralnej części kraju i przecina malownicze pasmo Gór Fogarskich (najwyższe pasmo Karpat Południowych oraz całej Rumunii). Obecnie droga ta stanowi jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Rumunii. W swoim najwyższym punkcie wznosi się na wysokość przeszło 2030 metrów n.p.m.
Sibiu – Europejska Stolica Kultury 2007. Spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z “oczami”, XVI-wieczny Ratusz
z galerią i wieżyczką oferującą wspaniały widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 10. ALBA JULIA

Śniadanie. Alba Julia – zwiedzanie jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną.

Wyjazd w stronę Polski.

 

CENA: 1950,00 PLN + 150 EUR

 

Cena zawiera:

– 5 noclegów w Rumunii – hotele 3*** (pokoje 2,3 os z łazienkami, TV)

– 4 noclegi w Bułgarii – hotel 4**** w Złotych Piaskach (pokoje 2,3 os z łazienkami, TV)

– 9 śniadań, 9 obiadokolacji w tym 1 kolacja w Domu Draculi, 1 wieczór regionalny w Rumunii z winem i muzyką, 1 wieczór regionalny w Bułgarii z winem i muzyką

– transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, TV)

– opiekę pilota,

– usługa miejscowych przewodników w Bułgarii i Rumunii

– opłaty drogowe, opłaty parkingowe

– ubezpieczenie NNW, KL

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

– kwota 150 EUR płatna pilotowi w dniu wyjazdu

 

Cena nie zawiera:

– dopłat do pokoi 1 os (520 PLN), napoi do obiadokolacji (oprócz wody), wydatków własnych uczestników

 

Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Program jest ramowy, zastrzegamy sobie możliwość zmiany układu programu w poszczególnych dniach wycieczki