PRASTARE GÓRY ŚWIETOKRZYSKIE I ICH STOLICA

250.00zł

Kategoria:

Opis produktu

 

Podana cena to zaliczka płatna w chwili rezerwacji. CENA WYCIECZKI SKALKULOWANA DLA 40 UCZESTNIKÓW WYNOSI – 595 ZŁ

Termin zapisów do 20.03!

 

PRASTARE GÓRY ŚWIETOKRZYSKIE I ICH STOLICA, ŚLADAMI OJCA MATEUSZA, NA BIZONIM SAFARI. KIELCE-SANDOMIERZ-3 DNI

Termin :29.04-01.05.2017r

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przyjazd w okolice Chęcin i zwiedzanie Jaskini Raj – najpiękniejsza jaskinia w Polsce. Z przebogatą szatą naciekową i śladami pobytu człowieka Neandertalczyka. Następnie wejście leśną drogą „ścieżką edukacyjną” na szczyt Świętego Krzyża (595 m n. p. m). Św. Krzyż – platforma widokowa na słynne gołoborza Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim, muzeum misyjne ojców oblatów, wejście na odbudowaną wieżę widokową. Następnie Kielce i … Wielka Gra! Inny wymiar zwiedzania miasta i integracji!

To bardzo atrakcyjna propozycja aktywnego spędzenia wolnego czasu, połączona z dobrą zabawą i zwiedzaniem. Innowacyjne zwiedzanie w oparciu o scenariusz nawiązujący do historii miasta, legend, dawnych plotek miejskich. Uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny. Każda drużyna będzie miała swojego kapitana i otrzyma zestaw zadań do wykonania. Gra odbywać się będzie w centrum miasta: Rynek, ul. Sienkiewicza, Plac Artystów, Wzgórze Zamkowe. Wykonując kolejne zadania drużyny będą miały możliwość poznania historii i zabytków miasta. Na trasie gry będą pojawiać się instruktorzy, którzy będą sprawdzać zadania oraz przekazywać kolejne wskazówki. Jest to świetna forma zabawy, integracji i zdobywania wiedzy o mieście, zamiast zwykłego zwiedzania z przewodnikiem. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem. Zamek Krzyżtopór w Ujeździe największa Rezydencja Magnacka XVII wiecznej Europie. Monumentalne ruiny największego i najbogatszego zamku skrywającego wiele architektonicznych ciekawostek! Zamek nazywany też architektonicznym kalendarzem.

Przejazd do Sandomierza.

Sandomierz – spacer po „mieście siedmiu wzgórz” będzie obejmował: Wzgórze Zamkowe, wąwóz Królowej Jadwigi, kościół Św. Jakuba, zobaczymy również słynne ucho igielne, Rynek
z ratuszem i pięknymi kamienicami, wejdziemy na taras widokowy znajdujący się na Bramie Opatowskiej, skąd roztacza się piękna panorama na miasto i okolice, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Katedra, Podziemna Trasa Turystyczna. Czas wolny. Następnie przejazd do Winnicy Sandomierskiej (7km od Sandomierza) – zwiedzanie wraz z degustacją wina. Winnica prowadzona przez najmłodszego winiarza w Polsce! Miejsce z pasją i przede wszystkim z trzema gatunkami dobrego wina. Powrót do Hotelu- obiadokolacja. Wieczorna atrakcja: „W poszukiwaniu miejsc mocy” – niezwykłe wyjście z pochodniami w teren. Nocą świat wygląda inaczej! Nocą może wydarzyć się wszystko. Po drodze uczestnicy poznają sekrety magii Gór Świętokrzyskich, spotykają ożywione postacie z legend: czarownice rzucające uroki na mężczyzn; zielarki udzielające rad jak pokonać niebezpieczeństwa; boginię Mokosz radzącą jak zawładnąć zmysłami ukochanego; Południce, Strzygi oraz wiele postaci znanych z wczesnosłowiańskiej kultury naszych przodków z Łysej Góry. Moc wrażeń gwarantowana!!! Degustacja nalewki i naparu z lubczyku.

Dzień III

Śniadanie. Wykwaterowanie z Hotelu, przejazd na zwiedzanie z przewodnikiem.

Kurozwęki – w krainie świętokrzyskich bizonów -Pałac Popielów z XIV w, kilkakrotnie przebudowywany. Możemy zwiedzić niesamowite wnętrza pałacowe: Kaplicę, Salę balową, lochy i piwnice. Na turystów czeka także wyjątkowe przeżycie – safari bizon, czyli wjazd wozem westernowym do zagrody z bizonami. Na zakończenie wycieczki obiad w Sali pałacowej

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. 2 x noclegi w pensjonacie, pokoje z łazienkami i TV.
  3. Wyżywienie 2x śniadania i 2x obiadokolacje.
  4. Opieka pilota, przewodnika podczas trwania wycieczki
  5. Opłaty parkingowe.
  6. Ubezpieczenie NNW.
  7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( Jaskinia Raj, ŚPN, Krypty, Winnica Sandomierska, Podziemna Trasa turystyczna, Brama Opatowska, Zamek w Ujeździe, Pałac w Kurozwękach, Bizonie safari)
  8. Obiad w Kurozwękach