Pomorze Zachodnie – Dania – Niemcy

Kategoria:

Opis produktu

Miasto na wyspach, imponujący most, najsłynniejsza syrenka na świecie, i rowerem do sąsiadów. Pomorze Zachodnie- Dania-Niemcy- 4 dni

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przyjazd na teren Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszczy Bukowej by zobaczyć Krzywy Las – grupę ok. 400 sosen, rosnących w 22 regularnych rzędach tzw. wyciętych drzew. Przejazd do Szczecina, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta Szczecina- mi. in. Reprezentacyjną część Szczecina stanowią Wały Chrobrego, tworzące nad Odrą tarasy widokowe o długości 500 m. Zamek Książąt Pomorskich-, Bazylika św. Jakuba, Most Długi, Aleja Fontann, Jasne Błonia. Przejazd do miejsca zakwaterowania Świnoujście/ Międzyzdroje, zakwaterowanie w pokojach, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie. Przejazd do Świnoujścia – miasta położonego na 44 wyspach. Jednak tylko trzy z nich są zamieszkiwane: Uznam, Wolin i Karsibór. Tu znajduje się także infrastruktura turystyczna i uzdrowiskowa. W lecznictwie uzdrowiskowym wykorzystywane są wody lecznicze, borowiny oraz klimat morski. Zwiedzimy najwyższą na polskim wybrzeżu Bałtyku Latarnię Morską oraz z pruskim żołdakiem Fort Gerharda, znany również jako Fort Wschodni. Jest on jednym z fortów Twierdzy Świnoujście i należy do najlepiej zachowanych do obecnych czasów, pruskich, nadbrzeżnych fortów artyleryjskich w Europie. Odbędziemy spacer po tym fascynującym mieście. Zobaczymy m.in.: Kościół NMP Gwiazdy Morza, morski dworzec promowy, dawny ratusz – obecnie Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Spacer nadmorska promenadą, gdzie można podziwiać piękna panoramę Świnoujścia z malowniczym widokiem na Stawa Młyny. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja. W ramach integracji :popołudniowa wycieczka rowerowa z Świnoujścia przez Ahlbeck, Herringsdorf szeroką promenadą aż do Bansin (ok. 25 km- Niemcy).Powrót do Ośrodka, nocleg

Dzień III Nocna pobudka, śniadanie w formie suchego prowiantu i szczegółowy program wycieczki do Malmo i Kopenhagi w Dani przedstawia się następująco:

02:00 Zbiórka uczestników wycieczki .Wyjazd autokarem w kierunku Rostocku.
05:30 Przyjazd do portu w Rostocku, rejs promem linii „Scandlines” do Gedser na wyspie Falser.
07:30 Przypłynięcie do Danii, dalsza podroż autokarem przez wyspy duńskie: Falster, Zelandię i Amager do mostu Oresund zwanego ” Bramą do Skandynawii”,który łączy dwa kraje.
09:30 – przeprawa cieśniną Oresund ( tunel – wyspa – most ; uruchomiona 01.07.2000 16-sto kilometrowa trasa łączące Europę ze Skandynawią ).
– objazd i zwiedzanie Malmo ( trzecie po Sztokholmie i Geteborgu miasto w Szwecji , stolica regionu o nazwie Skania ).
– Stortorget – plac nazywany Rynkiem Głównym z pomnikiem Karola X Gustawa , Ratuszem miejskim oraz XVI w urbanistycznym układem ulic z zabytkową zabudową powstała pomiędzy XVI a XVIII w .
– Malmohus – pierwsza forteca o tej nazwie powstała w XV w , obecny obiekt jest próbą łączenia zarówno stylów jak i potrzeb kolejnych właścicieli , obecnie służy celom kulturalnym jako zespól muzeów miejskich
– Ribersborg – nadmorska kilkukilometrowa promenada z widokiem na cieśninę Oresund.
13:00 Zwiedzanie Kopenhagi – stolica Danii :
– godzinny rejs statkiem kanałami w Kopenhadze
– Christianborg – siedziba duńskiego parlamentu i rządu mieszczą się tu również reprezentacyjne komnaty królewskie , Sąd Najwyższy i Ministerstwo Finansów.
-Nyhaven – malownicza XVIII w dzielnica a zarazem stary port , obecnie miejsce dostarczające różnorakich rozrywek od licznych zabytkowych restauracji i knajpek , poprzez uliczne muzykowanie i tańce prawie przez całą dobę, tutaj mieszkał również H.H. Andersen.
-Amalienborg – barokowy pałac królewski , od 1795 roku siedziba duńskich monarchów , to właśnie tutaj w samo południe odbywa się uroczysta odprawa gwardii królewskiej.
-Fontanna bogini Gefion – przypomina o starej legendzie w której piękna a zarazem kapryśna bogini o imieniu Gefion stworzyła Danię
Syrenka kopenhaska – symbol Kopenhagi , malutka dama z andersenowskiej baśni stała się prawdziwą atrakcją miasta.
-Strogetu – zabytkowy pasaż zamknięty dla samochodów w latach 60-tych XX w , z oryginalną zabudową powstałą pomiędzy XVII – XIX w.
19:00 Podroż autokarem na prom do Gedser.
22:15 Rejs powrotny do Rostocku.
02:30 Przyjazd autokaru do Świnoujścia, przyjazd do Ośrodka, nocleg.

 

Dzień IV

Późne śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka. Przejazd do Międzyzdrojów, przechadzka po promenadzie, w pobliżu słynnego hotelu Amber Baltic zobaczymy deptak- Aleja Gwiazd, na którym znajdują się odciski dłoni znanych przedstawicieli polskiej kultury i sztuki. Spacer po molo. Przejście do dzielnicy uzdrowiskowej. Poprzez drewnianą bramę we wschodniej części miasta nad portem rybackim wejdziemy na szczyt klifu górującego nad wschodnią częścią plaży. Szlakiem spacerowym udamy się na Górę Kawczą, Białą Górę oraz Górę Gosań – najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża Bałtyku, skąd roztacza się wspaniały widok na morze. Wizyta w Zagrodzie Żubrów. Wyjazd w drogę powrotną, Przyjazd w godzinach wieczornych

Click to enlarge image 4.jpg Click to enlarge image 4.jpg http://www.leaderteam.pl/oferta/kopenhagamalmoystad.jpg

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej WC, Barek, DVD
  2. 3*Nocleg,3* wyżywienie- śniadanie, obiadokolacje
  3. Opiekę pilota
  4. Opiekę przewodnika
  5. Ubezpieczenie NNW KL
  6. Opłaty parkingowe
  7. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie/ wypożyczenie rowerów

CENA SKLAKULOWANA DLA 40 UCZESTNIKÓW WYNOSI 635 zł i 270 koron duńskich (rejs statkiem po kanałach kopenhaskich, obiad w Kopenhadze)