NA SALONACH U RADZIWIŁÓW I CHATY MALOWANE CZYLI NIEBORÓW I ŁOWICZ

165.00zł

Kategoria:

Opis produktu

NA SALONACH U RADZIWIŁÓW I CHATY MALOWANE CZYLI NIEBORÓW I ŁOWICZ- 1DZIEŃ-17.06.18 r.

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Nieborowa i zwiedzanie Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie– jedna najokazalszych rezydencji magnackich w Polsce. W pałacu – muzeum znajdują się ciekawe zbiory majoliki nieborowskiej, biblioteka z około 12. tysiącami tomów starodruków, obrazy w tym między innymi cykl portretów królów polskich autorstwa Bacciarellego. Do najbardziej znanych elementów wyposażenia należą kopie znanych rzeźb. Głowa Niobe, Biust Rzymianki, rzeźba św. Cecylii. W bibliotece dwa globusy z XVII wieku wykonane przez włoskiego geografa, kartografa i encyklopedystę Vincenzo Marię Coronelliego. Ozdobne piece kaflowe i ceramika artystyczna pochodzą z manufaktury majoliki założonej w 1881 roku przez Michała Piotra Radziwiłła, wojewodę wileńskiego, kolejnego właściciela majątku w Nieborowie. Obok rezydencji zachowały się zabytkowe budynki gospodarcze z końca XVIII wieku – dwie oranżerie, dawny browar i klasycystyczne domy oficjalistów, pawilon myśliwski, wozownia i stajnia. Pałac otacza imponujący park krajobrazowy XVII-XVIII w. utrzymany w stylu francuskim.

Następnie przejazd do Maurzyc i zwiedzanie Skansenu w Maurzycach – prezentuje zabudowę charakterystyczną dla wsi łowickiej. Podzielony został na dwie części zakładające ukazanie dwóch układów przestrzennych, z których pierwsza prezentuje XVIII/XIX w. wieś pańszczyźnianą o kształcie zbliżonym do owalnicy z centralnym placem wioskowym, a druga XIX/XX w. wieś pokomasacyjną, tzw. ulicówkę. Wnętrza domów mieszkalnych wyposażono w oryginalne sprzęty, meble i narzędzia. W jednej z izb odtworzono pracownię wycinankarki (dekorowanie wycinankami wnętrz domów było dawniej łowicką specjalnością).

http://img2.garnek.pl/a.garnek.pl/019/705/19705107_800.0.jpg/skansen-wsi-lowickiej-w.jpg http://www.poradnikrestauratora.com.pl/sites/default/files/905392135971695271269.jpg

CENA WYCIECZKI SKALKULOWANA DLA:

– 40 osób – 165 zł.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

1. Przejazd autokarem klasy turystycznej

2. Opiekę pilota i przewodnika

3. Bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych obiektów Pałac Radziwiłłów , Skansen w Maurzycach

4. Opłaty parkingowe

5. Ubezpieczenia NNW

6. Obiad