MIASTO FABRYKANTÓW I ŁÓDZKA FILMÓWKA

Kategoria:

Opis produktu

image_pdfimage_print

MIASTO FABRYKANTÓW I ŁÓDZKA FILMÓWKA

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przyjazd do Łodzi – wizyta w Studiu filmowym Muzeum Animacji „Se ma for” Warsztaty filmowe pt. „Mam pomysł na film” – zajęcia mają na celu ukazanie „od kuchni” pracy przy animowanym filmie lalkowym. Uczestnicy zmienią się w twórców scenariusza, lalek, scenografii. Ostatni etap warsztatów obejmie wykonanie krótkiej animacji, przy użyciu profesjonalnego sprzętu do animacji.

Następnie :Muzeum Kinematografii To nie tylko siedziba, organizowane wystawy czy spotkania – to przede wszystkim muzealne kolekcje. Muzeum posiada niezwykle atrakcyjny zbiór ponad 50.000 eksponatów powiększany z każdym rokiem drogą zakupów, darów, przekazów i depozytów. Eksponaty są gromadzone w czterech zasadniczych działach:
– historia kina- technika filmowa- plakat i scenografia- animacja
Muzeum posiada również własne archiwum filmowe. Wizyta w Muzeum Kinematografii – zwiedzanie z przewodnikiem wystaw “Pałac pełen bajek”, “Tajemnica planu filmowego”, “Latająca maszyna” + spektakl w Arlekinie

Zwiedzanie Manufaktury i znajdujące się tam Muzeum Fabryki to miejsce, gdzie odkryjecie historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX. wieku. W czasach swojej świetności zakłady te produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych. Przemysłowe imperium Poznańskiego stanowiło samowystarczalną dzielnicę z rezydencją właściciela, domami dla robotników, własnym kościołem i szpitalem. Dziś w zabytkowych budynkach mieści się centrum Manufaktura. Wystawa Muzeum Fabryki prezentuje dzieje przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwój zakładów, technikę produkcji tkanin bawełnianych, a także dokumentuje życie codzienne robotników. Tutaj zobaczycie jak pracują zabytkowe krosna i posłuchacie historii opowiadanych przez dawnych pracowników.
W Muzeum Fabryki przedstawiamy również długą drogę bawełny z plantacji, poprzez fabrykę, do sklepu z tkaninami- zwiedzie wystawy w formie warsztatów z przewodnikiem

Na zakończenie wycieczki spacer ul. Piotrkowską– najdłuższym deptakiem w Europie, na chwile przycupniemy na Ławeczce Tuwima.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA;

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. Opiekę pilota
  3. Opłaty parkingowe
  4. Ubezpieczenie NNW
  5. Bilety wstępu ( Muzeum Fabryki w Manufakturze, Muzeum animacji, Muzeum Kinematografii)