Mazury

Zapytaj o cenę!

Kategoria:

Opis produktu

 

Zapytaj o cenę:
anho.travel@gmail.com
tel. 61 477 50 65
kom. 602 26 54 97

W KRAINIE WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH- REKREACYJNIE, HISTORYCZNIE -3 dni

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Grunwaldu, krótki spacer po polach grunwaldzkich pod Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego.

Olsztyn– wizyta i seans w Planetarium „Od Kopernika do Sputnika”. Popularne programy astronomiczne prezentują różnorodne zjawiska astronomiczne oraz efekty lotów kosmicznych. Celem pokazów astronomicznych jest przekazywanie widzowi wiadomości w przystępnej i ciekawej formie, do czego wydatnie przyczyniają się podkład muzyczny i efekty dźwiękowe. Spacer po olsztyńskiej starówce.
W pogodny dzień atrakcją są oglądane przez lunety plamy na Słońcu. Przejazd do miejsca Ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, zapoznanie się okolicą.

DZIEN II

Śniadanie, , przejazd do Krutynia . Z autokaru przesiadamy się na kajaki i wyruszamy na spływ kajakowy na trasie :Krutyń – Ukta, trasa o długości 15 km. Przełom Krutyni wyróżnia się płytką, przejrzystą wodą, w której zobaczyć można liczne kamienie z krasnorostem oraz gąbką słodkowodną (rośliny niezwykle rzadko występujące, potwierdzające swoją obecnością wysoką wartość czystości wody. Po drodze można zwiedzić zabytkowy młyn wodny w Krutyńskim Piecku. Na całej trasie przepiękna flora i fauna – spotkać tu można zimorodka, norki, bobra i bielika. Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Jest bardzo ciekawy i zróżnicowany, przebiega przez Puszczę Piską, a od J. Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Następnie pobyt w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowe. Przejazd do Mikołajek –miasteczko to jest nazywane “perłą Mazur” i leży w przesmyku pomiędzy dwoma wąskimi jeziorami rynnowymi: Mikołajskim i Tałty; spacer po Wiosce Żeglarskiej, Rynku pod Fontannę z Królem Sielaw. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja

DZIEŃ III

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka, następnie wyjazd w kierunku Kętrzyna- zwiedzanie Wilczego Szańca w Gierłoży głównej kwatery Adolfa Hitlera. W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. Przejazd do Świętej Lipki– zwiedzanie barokowego Sanktuarium Maryjnego, wysłuchanie koncertu organowego. Wyjazd w drogę powrotna, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

  1. Przejazd busem klasy turystycznej
  2. 2 noclegi w pokojach z łazienkami
  3. Wyżywienie 2 x śniadania, 2 x obiadokolacje
  4. Opieka pilota, przewodnika
  5. Opłaty parkingowe
  6. Ubezpieczenie NNW
  7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów( Spływ kajakowy, Planetarium, Park Dzikich Zwierząt , Wilczy Szaniec)

Cena skalkulowana dla 22 uczestników + 2 opiekunów wynosi 399 zł