MALOWNICZE PODLASIE – NA STYKU KULTUR – BIAŁOWIEŻA

Kategoria:

Opis produktu

MALOWNICZE PODLASIE -NA STYKU KULTUR- BIAŁOWIEŻA 4-dni

TERMIN 17-20.04.2018 R

Białostocczyzna to oprócz puszczy z ogromnym bogactwem świata roślinnego i zwierzęcego to jednak przede wszystkim pogranicze kulturowe, gdzie Zachód spotyka się ze Wschodem, dzieląc się wiarą, historia, zwyczajami. Świadectwem wielowiekowego przenikania się kultur są liczne, niezwykle interesujące zabytki: kościoły, cerkwie, synagogi, meczety, cmentarze, kirkuty, mizary…Zapraszamy Państwa w tą magiczną krainę.

Dzień I- Na styku kultur- Judaizm

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych.. do Tykocina, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie m.in. Klasztoru Bernardynów, Kościoła św. Trójcy, Wielkiej Synagogi

Czas wolny, polecamy żydowską restaurację „Tejsza”.

Wizyta w Europejskiej Wiosce Bocianiej w Pentowie

Przejazd do Hotelu/Ośrodka w godzinach wieczornych zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień II- Na styku kultur-Tatarzy/Prawosławie

Śniadanie, Zespół pałacowo – parkowy Branickich w Białymstoku to najpiękniejszy zabytek Białegostoku, a barokowe ogrody wokół pałacu są jednymi z najpiękniejszych w Polsce-spacer po ogrodach. Następnie przejazd do Supraśli i zwiedzanie z przewodnikiem: Monasteru Zwiastowania Najświętszej Marii Panny- , Pałacu Bucholtzów.

Przejazd przez Sokółkę do Kruszynian – zwiedzanie zabytkowego drewnianego Meczetu z XVIII w. Jest to unikalny zabytek, gdyż w granicach Rzeczpospolitej znajdują się tylko dwa tego typu obiekty i Mizaru Kruszyniańskiego

Przejazd na typowy tatarski posiłek w Jucie u Dżenetty- w kwietni 2010 r. był tu książę Karol – następca tronu brytyjskiego, a wcześniej R. Makłowicz i wielu innych wielbicieli jadła (http://www.kruszyniany.pl/kuchnia.html)

Powrót do Ośrodka, obiadokolacja

Dzień III- Na styku kultur- Prawosławie. W krainie żubra

Śniadanie, przejazdy do i zwiedzanie z przewodnikiem:

Hajnówki – zwiedzanie Archikatedry Prawosławnego Soboru Świętej Trójcy,

Białowieży – zwiedzanie cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy oraz Białowieskiego Parku Narodowego (Muzeum BPN – Muzeum Przyrodnicze z multimedialną prezentacją fauny i flory Puszczy Białowieskiej, Rezerwat pokazowy żubrów, Szlak Królewskich Dębów).

Powrót do Hotelu/ Ośrodka, obiadokolacja

Dzień IV Na styku kultur

Śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu.

Przejazd do Grabarki – główne miejsce kultu prawosławnego w Polsce, wejście na Św. Górę – Wzgórze Pokutników z krzyżami wotywnymi i pokutnymi , klasztor żeński, Cerkiew, cmentarz. Przejazd do Drohiczyna – zwiedzanie Góry Zamkowej, Kościoła i Kolegium Jezuitów. Wyjazd w drogę powrotną z krótkim postojem w miejscowości Jeruzal, gdzie kręcony jest słynny serial telewizyjny „Rancho”, będzie można zobaczyć tam sklep u Więcławskiej, kościół, plebanię, szkołę. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  1. Przejazd autokarem
  2. 3 noclegi w Ośrodku/Hotelu
  3. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje- w tym obiad „u Dżennety”
  4. Opiekę pilota i miejscowego przewodnika
  5. Ubezpieczenie NNW
  6. Opłaty parkingowe/ autostradowe
  7. Bilety wstępu do obiektów zwiedzanych w programie

CENA SKALKULOWANA DLA 40 UCZESTNIKÓW WYNOSI 655 ZŁ

C:\Users\User\Desktop\Zdjęcia misz masz\kolaż podlaskie 2.jpg