MALOWNICZE PODLASIE – NA STYKU KULTUR – BIAŁOWIEŻA – BIEBRZA – 5 dni

Kategoria:

Opis produktu

MALOWNICZE PODLASIE -NA STYKU KULTUR- BIAŁOWIEŻA-BIEBRZA 5-dni

Termin :15-19.06.2019

Białostocczyzna to oprócz puszczy z ogromnym bogactwem świata roślinnego i zwierzęcego to jednak przede wszystkim pogranicze kulturowe, gdzie Zachód spotyka się ze Wschodem, dzieląc się wiarą, historia, zwyczajami. Świadectwem wielowiekowego przenikania się kultur są liczne, niezwykle interesujące zabytki: kościoły, cerkwie, synagogi, meczety, cmentarze, kirkuty, mizary…Zapraszamy Państwa w tą magiczną krainę.

Dzień I- Na styku kultur- Prawosławie. W krainie żubra

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazdy do i zwiedzanie z przewodnikiem: Białowieskiego Parku Narodowego (Muzeum BPN – Muzeum Przyrodnicze z multimedialną prezentacją fauny i flory Puszczy Białowieskiej, Rezerwat pokazowy żubrów- na powierzchni ok. 27 ha, w warunkach zbliżonych do naturalnych, prezentowane są wszystkie gatunki ssaków kopytnych żyjących w Puszczy Białowieskiej oraz duże drapieżniki. Atrakcję stanowi także możliwość zobaczenia watahy wilków i rysia. Eksponowane są tu także żubronie – krzyżówki (hybrydy) żubra z bydłem domowym.). Spacer po Białowieży. Następnie przejazd do Hajnówki – zwiedzanie Archikatedry Prawosławnego Soboru Świętej Trójcy Przejazd do Hotelu/Ośrodka w godzinach wieczornych zakwaterowanie, obiadokolacja

Dzień II- Na styku kultur- Judaizm

Śniadanie następnie spotkanie z przewodnikiem i spacer po Białymstoku m.in. Zespół pałacowo – parkowy Branickich w Białymstoku to najpiękniejszy zabytek Białegostoku, a barokowe ogrody wokół pałacu są jednymi z najpiękniejszych w Polsce-spacer po ogrodach. Pałac zajmuje białostocka Akademia Medyczna oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji– zwiedzanie muzeum i pałacu. Nietypowy Ratusz zdobiący Rynek, Archikatedra, przepiękna w swej formie Cerkiew Św. Ducha – budowana od lat 80-tych XX wieku do chwili obecnej jest to największa świątynia prawosławna w Polsce, Gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej. Następnie przejazd do Tykocina, to piękna historyczna, a nawet królewska miejscowość. W Tykocinie kręcono również wiele ujęć z trylogii Jacka Bromskiego „U Pana Boga za…”. Pierwszą współczesną „gwiazdą”, która odkryła Tykocin była Agnieszka Osiecka – zachwycając się klimatycznymi uliczkami nazwała go „miasteczkiem-bajeczką”. spacer po miasteczku m.in. Kościoła św. Trójcy- wybudowany przez Jana Klemensa Branickiego może się poszczycić kompletnym XVIII-o wiecznym wyposażeniem, Rynek z pomnikiem Stefana Czarneckiego. Wielka Synagoga- jest drugą co do wielkości synagogą w Polsce z XVII w. Wizyta w Przysiółku Szlacheckim– wiosce tematycznej Pacowa Chata– Zgromadzone tu przedmioty oraz atmosfera przeniosą Państwa w czasy sarmatów. Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Dzień III- Na styku kultur-Tatarzy/Prawosławie

Śniadanie ,następnie przejazd do Supraśli- to niewielkie miasto położone nad rzeką o tej samej nazwie, wśród Puszczy Knyszyńskiej może poszczycić się statusem uzdrowiska, uzyskanym w 1999 r i zwiedzanie z przewodnikiem: Monasteru Zwiastowania Najświętszej Marii Panny z 1511 r. jest unikalny. Niepowtarzalną formę nadało jej połączenie stylu bizantyjskiego z gotykiem, Pałacu Bucholtzów– ob. Liceum Plastyczne. Secesyjny pałac, siedziba jednej z najsłynniejszych rodzin niemieckich fabrykantów ,którzy pod koniec XIX wieku uczynili Supraśl jednym z najbardziej prężnych ośrodków włókienniczych. Domy Tkaczy– Budowane w latach 30. XIX w. nadawały miasteczku klimat przemysłowy. Były to drewniane, parterowe budynki mieszkalne, w których suprascy chałupnicy zajmowali się tkactwem.

Przejazd do Kruszynian – zwiedzanie zabytkowego drewnianego Meczetu z XVIII w. Jest to unikalny zabytek, gdyż w granicach Rzeczpospolitej znajdują się tylko dwa tego typu obiekty , spacer na Mizar Kruszyniański.

Przejazd na typowy tatarski posiłek w Jucie u Dżenetty od wieków przygotowywanych przez pokolenia tatarskich gospodyń, Pierekaczewniki, trybuszoki, kibiny, pieremiacze, – w kwietni 2010 r. był tu książę Karol – następca tronu brytyjskiego, a wcześniej R. Makłowicz i wielu innych wielbicieli jadła. Degustacja dania tatarskiego w Jurcie.

Powrót do Ośrodka, obiadokolacja

Dzień IV

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i przejazd na zwiedzanie Twierdzy Osowiec, to XIX-sto wieczna twierdza, położona w samym środku bagien biebrzańskich, jeszcze po ponad 120 latach robi ogromne wrażenie, zczyci się mianem jedynej niezdobytej twierdzy w Europie. W skład Twierdzy Osowiec wchodziły cztery forty, z których dzisiaj możemy zwiedzić położony na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego Fort IV oraz wnętrza Fortu I “Centralnego”. Następnie wizyta w Centrum Edukacji i Zarządzanie Biebrzańskiego Parku Narodowego, gdzie ukazane jest piękno i różnorodność Bagien Biebrzańskich ze wskazaniem na potrzebę ich ochrony, prezentacja filmu o tym największym Parku Narodowym w Polsce, następnie Grobla Honczarowska– ścieżka przyrodnicza prowadząca po usypanej pośród bagien grobli. Punkt główny – Batalionowa łąka z pomostem i wieżą widokową.

Powrót do Hotelu/ Ośrodka, obiadokolacja

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu.

Przejazd do Grabarki – główne miejsce kultu prawosławnego w Polsce, wejście na Św. Górę – Wzgórze Pokutników z krzyżami wotywnymi i pokutnymi , klasztor żeński, Cerkiew, cmentarz. Przejazd do Drohiczyna – zwiedzanie Góry Zamkowej, Kościoła i Kolegium Jezuitów. Wyjazd w drogę powrotną z krótkim postojem w miejscowości Jeruzal, gdzie kręcony był słynny serial telewizyjny „Rancho”, będzie można zobaczyć tam sklep u Więcławskiej, kościół, plebanię, szkołę. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  1. Przejazd autokarem
  2. 3 noclegi w Ośrodku/Hotelu
  3. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje- w tym obiad „u Dżennety”
  4. Opiekę pilota i miejscowego przewodnika
  5. Ubezpieczenie NNW
  6. Opłaty parkingowe/ autostradowe
  7. Bilety wstępu do obiektów zwiedzanych w programie

CENA SKALKULOWANA DLA 40 UCZESTNIKÓW WYNOSI 895 ZŁ CENA SKALKULOWANA DLA 45 UCZESTNIKÓW WYNOSI 875 ZŁ

@ Program i scenariusz niniejszej imprezy stanowią autorską własność intelektualną AnHo – Tavel Biuro Usług Turystycznych Anna Mrozińska i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) – są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji. Prawo to stosuje się zarówno do treści , jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy