Łużyce i Saksonia

Kategoria:

Opis produktu

 

Łużyce i Saksonia

czyli Niemcy jakich nie znamy!

DREZNO – SZWAJCARIA SAKSOŃSKA -PARK MUŻAKOWSKI-3 dni

  • Piękne miasta Saksonii i Łużyc
  • Dolina Łaby
  • Saksońskie winnice i łużyckie browary
  • Szwajcaria Saksońska – cud natury
  • Zapierające dech krajobrazy

 

DZIEŃ 1. DREZNO – STOLICA SAKSONII

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. .

Przyjazd i zwiedzanie z przewodnikiem DREZNA – miasta kultury i sztuki światowej rangi, nazywane „Florencją nad Łabą”. Swój okres świetności miasto przeżywało w pierwszej połowie XVIII wieku, kiedy to znajdowało się pod panowaniem Augusta II Mocnego. Zwiedzimy: Zwinger – zespół pałacowy, dawna siedziba Wettinów, uznawany za perłę sztuki barokowej. Wnętrza kryją: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Opera Sempera – stanowiąca niedościgniony wzór dla architektów innych budynków operowych świata, Hofkirche – katolicki kościół w centrum protestanckiego Drezna, był budowany w największej tajemnicy… Frauenkirche – 95 metrowa kamienna kopuła kościoła który jest jednym
z symboli Drezna, Tarasy Brühla – rozciągające się nad Łabą, nazywane “Balkonem Europy”. Fürstenzug – saski “pochód książęcy”, przedstawiający dzieje dynastii panującej na 24tys. porcelanowych płytkach, Nowa Synagoga – pomnik historii, będący przykładem nowoczesnej architektury, Złoty Jeździec – posąg przedstawiający Augusta II Mocnego jako rzymskiego cesarza. ). Przejazd do Radebeul – Muzeum Uprawy Wina Hoflößnitz i Manufaktura Win i Szampanów w pałacu Wackerbartha, która oferuje obok klasycznych degustacji wina również interesujące oprowadzania nt. produkcji win i szampanów oraz zwiedzanie winnic. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 2. SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem

Bastei to imponujące naturalne skalne miasto, gdzie spektakularne formacje skalane wznoszą się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby. Efektowny blisko 80 metrowy kamienny most, łączący skały z ruinami dawnego średniowiecznego zamku Neurathen. Spacer pośród tych niesamowitych form skalnych dostarcza niezapomnianych wrażeń. Widoki z mostów oraz zawieszonych na skałach licznych platform widokowych na przełom Łaby i okolicę, potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Twierdza Königstein – jedna z najcenniejszych architektonicznie i historycznie twierdz górskich
w Europie. Jest to rozlokowany na obszarze blisko 10 hektarów monumentalny zespół licznych budowli obronnych, które powstawały przez blisko osiem stuleci. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu na szczycie płaskiej skały wznoszącej się około 40 metry ponad Łabę twierdza nie została nigdy zdobyta.

Przejazd na nocleg, obiadokolacja.

DZIEŃ 3 PARK MUŻAKOWSKI/BAD MUSKAU

 

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu

Następnie przejazd do Łęknicy– zwiedzanie spacer/ bądź rowerami Parku Mużakowskiego, który przebiega korytem Nysy Łużyckiej polsko-niemieckiej granicy. Jego obszar, obejmujący łącznie przeszło 700 ha, podzielony jest asymetrycznie rzeką pomiędzy niemiecki Bad Muskau (Saksonia) i polską Łęknicę (woj. lubuskie), to największy w Polsce i Niemczech krajobrazowy park stylu angielskiego. Został założony w pierwszej połowie XIX wieku przez pruskiego arystokratę, księcia Hermanna von Pückler-Muskau. Należy do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej. W 2004 roku został uznany za dobro Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego największymi atrakcjami po stronie polskiej są: Arboretum z imponującą kolekcją roślin drzewiastych oraz parki: zewnętrzny, wewnętrzny i na tarasach. Po stronie niemieckiej warto zaś odwiedzić Park Zamkowy, położony na wysokim tarasie nadzalewowym ponad miasteczkiem Bad Muskau Park Górski, oraz Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych (czas zwiedzania ok 3-4 h).

Obiad, wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

1. 2 noclegi w hotelu 3***(pokoje 2, 3 os z łazienką, tv ),

2. wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad w dniu powrotu

3.ubezpieczenie NNW KL,

4. opiekę pilota na całej trasie,

5.opieka przewodnika miejscowego,

6.transport autokarem/bus klasy LUX,

7.opłaty drogowe, opłaty parkingowe,

8. bilety wstępów /wypożyczenie rowerów

Dopłat do pokoi 1 os – 400,00 zł

CENA SKALKULOWANA DLA 30 UCZESTNIKÓW WYNOSI 800 zł i 40 euro

 

bastei Znalezione obrazy dla zapytania drezno