KOTLINA KŁODZKA

Kategoria:

Opis produktu

 

TWIERDZE OWIANE TAJEMNICĄ-SZUKAJĄC ZŁOTA I TA PERŁA DOLNEGO ŚLĄSKA- KOTLINA KŁODZKA 2 dni

Dzień I

We wczesnych godzinach porannych wyjazd do Złotego Stoku- zwiedzanie najstarszej Kopalni Złota powstała ona w XIII w., Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” „Chodnik Śmierci, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Zwiedzanie kopalni z Przewodnikiem. Następnie droga stu Zakrętów na Szczeliniec -najwyższy, płaski jak stół wierzchołek Gór Stołowych (919 m.n.p.m.) skalny labirynt, będący rezerwatem przyrody.

Przejazd do Pensjonatu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu, przejazd Głuszycy, gdzie znajduje się tajemnicze podziemne miasto „Osówka”, które jest zarazem najciekawszym i najdłuższym udostępnionym kompleksem wybudowanym w Górach Sowich . Spotkanie z Sowiogórskim Strażnikiem Tajemnic i zwiedzanie tego owianego legendą miasteczka, to tutaj kręcono m.in. film „Tajemnica twierdzy Szyfrów” . Następnie wyjazd w drogę powrotna, z postojem w Wałbrzychu, gdzie zwiedzimy Barokową Perłę Dolnego Śląska- Zamek KsiążZamku największy na Dolnym Śląsku trzeci co do wielkości w Polsce- słynie z bogato zdobionych, stylowych wnętrz, wśród których wyróżnia się barokowa Sala Maksymiliana, oraz to, że jego właścicielką była Księżna Daisy. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Wyjazd w drogę powrotna , przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  1. Przejazd autokarem, busem kasy turystycznej 2. Nocleg w Ośrodku pokoje 2,3,4, osobowe z łazienkami 3. Wyżywienie: Śniadanie i obiadokolacja 4. Opiekę Pilota, Przewodnika 5. Bilety wstępu (Kopalnia Złota, Szczeliniec, Twierdza „Osówka”, Zamek Książ) 6. Opłaty parkingowe 7. Ubezpieczenie NNW

Cena wycieczki skalkulowana dla 23osób wynosi- 316 zł Cena wycieczki skalkulowana dla 40 osób wynosi -275 zł