Kórnik – Puszczykowo

Zapytaj o cenę!

Kategoria:

Opis produktu

image_pdfimage_print

Zapytaj o cenę:
anho.travel@gmail.com
tel. 61 477 50 65
kom. 602 26 54 97

Z WIZYTA U BIAŁEJ DAMY I WIELKIEGO PODRÓŻNIKA 1 DZIEŃ

Zbiórka w godzinach porannych, przejazd do Kórnika– zwiedzanie z przewodnikiem doskonale zachowanego Zamku, należącego do rodu Działyńskich -Obecnie w zamku mieści się muzeum z wieloma unikatowymi eksponatami, m.in. meble różnych stylów i epok , obrazy mistrzów polskich i europejskich, rzeźby, kolekcje numizmatyczne, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego z porcelany i srebra . Najokazalszym wnętrzem rezydencji jest Sala Mauretańska, nawiązująca do Dziedzińca Lwów w Alhambrze . W pokoju pod wieżą eksponowane są też zbiory etnograficzne i przyrodnicze przywiezione przez Władysława Zamoyskiego z Australii i Oceanii . Następnie przejazd do Puszczykowa-Muzeum Arkadego Fidlera. Muzeum poświęcone życiu i twórczości podróżnika Arkadego Fiedlera . Ekspozycja prezentuje eksponaty przywiezione z wypraw prowadzonych przez podróżnika, a także związane z jego udziałem w II wojnie światowej , a zwłaszcza w Dywizjonie 303 . W muzeum zgromadzono zbiory etnograficzne , przyrodnicze, entomologiczne , religijne, ludowe rzemiosło i inne. W jednym z budynków, od 2003 zwiedzić można osobną ekspozycję Tajemniczy Świat Indian.

Do najciekawszych eksponatów należą maski i rzeźby obrzędowe, trofea ludzkich głów, łuki i dmuchawki , motyle tropikalne, pająki , krokodyle , kajmany , skorpiony , piranie (żywe), a także kolekcja książek Arkadego Fiedlera – 32 tytuły w 23 językach. Interesujące są stare zdjęcia z różnych stron świata.

Świadczenia wliczone w cenę wycieczki: 1. Przejazd autokarem 2. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (Zamek w Kórniku, Muzeum w Puszczykowie) 3. Ubezpieczenie NNW 4. Opiekę pilota i przewodnika w obiektach 5. Opłaty parkingowe