KIELECZCYZNA – GÓRY ŚWIETOKRZYSKIE – RAJSKA JASKINIA I BIZONIE SAFARI

Kategoria:

Opis produktu

KIELECZCYZNA- CZYLI PRASTARE GÓRY ŚWIETOKRZYSKIE- RAJSKA JASKINIA I BIZONIE SAFARI -2 DNI

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Oblęgorka- zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza-ekspozycja to wierne odtworzenie wnętrz pałacyku z czasów, kiedy mieszkał w nim Henryk Sienkiewicz (lata 1902-1914). Zobaczyć tu można gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza. Wyposażenie stanowią oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i część księgozbioru Sienkiewicza. Następnie przejazd o Żagańska– gdzie rośnie Dąb Bartek sędziwy staruszek mający około 1000 lat. Od 1966 roku ma towarzystwo, rośnie przy nim jego syn Bartuś. Przejazd do przejazd przejazd do Chęcin – zwiedzanie Jaskini Raj *, Jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce z urzekającą szatą naciekową oraz śladami pobytu człowieka epoki neolitycznej do Ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka, przejazd do Huty Szklanej-następnie wejście na Święty Krzyż-zwiedzanie klasztoru i kościoła O. Benedyktynów , spacer na Łysa Górę – 595 m. n. p. m.- drugi co do wielkości szczyt w Górach Świętokrzyskich po Łysicy. Na szczycie znajdują się: skalne rumowisko, charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich, tzw. gołoborze, ścisły rezerwat przyrody obejmujący las jodłowo-bukowy, pozostałości pogańskiego wału kultowego. Przejazd do Ujazdu zwiedzanie zamku Krzyżtopór. Znajdują się tutaj ruiny największego i najbogatszego zamku – rezydencji z XVII wieku. Zamek Krzyżtopór wzniesiony został w 1644 roku przez wojewodę sandomierskiego Krzysztofa Ossolińskiego. Monumentalny zespół pałacowy wbudowany w pięcioboczną bastionową fortecę, wg legendy wzniesiony był na wzór kalendarza: posiadał tyle okien ile dni w roku, tyle pokoi ile tygodni, tyle sal ile miesięcy i 4 wieże będące symbolem 4 pór roku. Następnie: W krainie Świętokrzyskich bizonów….
Przejazd do Kurozwęki- Pałac Popielów z XIV w, kilkakrotnie przebudowywany od gotyku do baroku. Możemy zwiedzić niesamowite wnętrza pałacowe: Kaplicę, Salę balową, piwnice z winiarnią. W ciągu kilku ostatnich lat wspaniały kompleks pałacowo-parkowy w Kurozwękach wyrósł na jedną z najciekawszych atrakcji regionu. Głównie za sprawą Jana Marcina Popiela – przedstawiciela rodu ostatnich przedwojennych właścicieli Kurozwęk. Na turystów czeka także wyjątkowe przeżycie – Safari bizon- stado bizonów oglądać można w naturalnych warunkach, a jednocześnie w historycznym otoczeniu, zwiedzać hodowlę można pieszo, udając się na przejażdżkę bryczką bądź wjeżdżając do wnętrza zagrody westernowym wozem “safari-bizon” Wyjazd w drogę powrotna, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. Noclegi w pensjonacie w pokojach 3,4, osobowych z łazienkami.
  3. Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
  4. Opiekę pilota
  5. Opiekę przewodnika -2 dni
  6. Ubezpieczenie NNW
  7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w/w programie.
  8. Opłaty parkingowe.

Uwagi: zwiedzanie Jaskini Raj wymaga wcześniejszej rezerwacji ok. 3-4 miesięcy przed planowana wizyta.

CENA SKALKULAOWANA DLA 52 UCZESTNIKÓW WYNOSI 260 ZŁ