KASZUBY

Kategoria:

Opis produktu

 

http://hotelaubrecht.pl/images/tinymce/ec61aadeaf3f0758ada46adbff861e02.gif

ZAMEK NA DEPRESJI , SPACER PO SUFICIE, TAJEMNICZE KRĘGI, WIOSŁEM PO WODZIE CZYLI WITOME NA KASZUBACH- 4 DNI

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przyjazd do Malborka- największa ceglana warownia w Europie, pięknie położona nad Nogatem, zwiedzanie zamku w innej formie! Szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”, rozwiązywanie zagadek i zadań, odkrywamy sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszyć Wam będzie wykwalifikowany przewodnik. Przeżyjecie fascynującą przygodę i być może będzie dane Wami zdobyć hasło – klucz do krzyżackiego skarbca, skarbca pełnego niespodzianek. Przejazd od Ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja. Następnie wieczorna zabawa w piekarza– formowanie bułki- wypiekanie w piecu chlebowym, a to co upieczemy smacznie zjemy .

Dzień II

Śniadanie, następnie wycieczka objazdowa po Kaszubach, zaczniemy od wejścia na platformę widokową na Wieżycy (328 m. n. p. m.)-gdzie rozpościera panorama Szwajcarii Kaszubskiej z najwyższego wzniesienia na Niżu Środkowoeuropejskim. Przejazd do Szymbarkuzwiedzanie CE i PR m.in. skansenu „Dom do góry nogami” – symbolu obalenia komunizmu postawionym na dachu! Najdłuższa deska światawpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, Dom Sybiraka z łagrem, Bunkier Gryfa Pomorskiego– gdzie można przeżyć prawdziwy nalot, Stół noblisty, Największy fortepian świata.Na terenie Centrum obejrzeć można statuę “Świętowida Kaszuba” symbolizującą religijność, pracowitość, upór i patriotyzm Kaszubów. Przejazd do Muzeum Hymnu Polskiego -XVIII-wieczny dworek w Będominie, małej miejscowości położonej nieopodal Kościerzyny, w którym urodził się twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. Obecnie mieści się tam jedyne na świecie Muzeum Hymnu Narodowego.  W Muzeum prezentowane są dwie wystawy stałe. Pierwsza zatytułowana „Józef Wybicki i jego epoka”, która ukazuje życie i działalność publiczną Józefa Wybickiego oraz okoliczności powstania „Mazurka Dąbrowskiego”. Prezentuje  też zabytkowe wnętrza  pomorskiego dworu szlacheckiego z XVIII i początku XIX wieku. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja, następnie wieczorna integracja przy ognisku.

Dzień III

Śniadanie, wsiadamy w kajaki, spływamy rzeką Radunią. Radunia – dzięki swojemu charakterowi i otoczeniu jest jedną z najbardziej cenionych rzek w Polsce. Przepływa przez serce Kaszub, dlatego przez wielu rdzennych mieszkańców określana jest mianem krwioobiegu Szwajcarii Kaszubskiej. Odcinkiem, którym popłyniemy jest Górna Radunia (13.5 km). Trasa zaczyna się w turystycznej miejscowości Ostrzyce, a kończy w Kiełpinie. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja. Wieczorny relaks, korzystanie z atrakcji dostępny w Ośrodku, następnie dyskoteka .

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka, przejazd do Węsiorów-„ polskie Stonehenge“-w Węsiorach nad jeziorem Długim znajduje się cmentarzysko Gotów z I-II wieku naszej ery, na zalesionym stoku odkryto 20 kurhanów – kopce usypane z kamieni i głazów, 110 pojedynczych grobów Gotów i Gepidów- spacer do tego owianego tajemnicą miejsca. Następnie przejazd do:

I opcja

Zwiedzanie Kaszubskiego Parku EtnograficznegoTeodora i Izydor Gulgowscy założyli pierwsze na polskich ziemiach muzeum na wolnym powietrzu, czyli – skansen w Wdzydzach Kiszewskich nad jeziorem Gołuń. W Parku zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia oprócz pasa nadmorskiego. Muzeum zajmuje 22 ha i jest on podzielony na 6 sektorów odpowiadających 5 obszarom Kaszub, oraz sektor zawierający obiekty użyteczności społecznej: drewniany, XVII-wieczny kościółek przeniesiony ze Swornychgaci, szkołę ze wsi Więckowy, tartak ze Staniszewa oraz kuźnię z Linii, które są zaaranżowane w sposób sprawiający wrażenie przebywania w kompletnie wyposażonej wsi kaszubskie

II opcja

Zwiedzanie Zakładów Porcelany „Lubiana” w Łubianie, to jeden z najnowocześniejszych i największych producentów wysokiej jakości porcelany w Polsce. Jest partnerem handlowym ponad 200 hoteli (sieć ACCOR, MARRIOTT, Radisson, Sheraton, Hyatt). Uczestnicy przechodzą bezpośrednio obok linii produkcyjnych, pieców i dekoratorni, na zakończenie zwiedzania możliwość zakupu pamiątek w sklepie firmowym.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. 3 x noclegi w Ośrodku pokoje2,3,4 z łazienkami
  3. Wyżywienie 3x śniadania i 3x obiadokolacje
  4. Opieka pilota, przewodnika
  5. Opłaty parkingowe.
  6. Ubezpieczenie NNW
  7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie i atrakcji i zajęc ujętych w programie.

CENA WYCIECZKI SKALKULOWANA DLA 30 UCZESTNIKÓW-2 OPIEKUNÓW – 545 zł