Grecja 7-17 lipca 2015r.(11 dni)

500.00zł

Brak w magazynie

Opis produktu

Podana cena to zaliczka.


O uroku i zaletach Grecji nikogo przekonywać nie trzeba. Już tysiące lat temu sami greccy bogowie wybrali ją na miejsce swojego zamieszkania. Ten  kraj na Półwyspie Bałkańskim może tylko zachwycać ogromnym – jak na tak małe terytorium – zróżnicowaniem ukształtowania terenu, klimatu i przyrody. Zbocza wysokich łańcuchów górskich, ciągnących się wzdłuż całej Grecji kontynentalnej z północy aż po południowy kres Peloponezu, zbiegają stopniowo aż do morza. Niekończące się plaże obmywają lazurowe wody ciepłego morza. Ta niemal koronkowa linia brzegowa nadaje Grecji ujmującego uroku i sprawia, że jest miejscem absolutnie niepowtarzalnym. Mówiąc krótko, Grecja to piękno, to historia, to wspaniałe smaki, zapachy i niezapomniane przeżycia.

 

Dzień 1

7 lipca, wtorek

01:00 wyjazd z Bydgoszczy, 02:30 podstawienie autokaru w Mielżynie, przejazd na obiadokolację i nocleg tranzytowy do Nowego Sadu w  Serbii.

 Dzień 2

8 lipca, środa

Śniadanie, przejazd przez Serbię, Macedonię, przyjazd na Riwierę Olimpijską-  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg,

 Dzień 3

9 lipca, czwartek

Śniadanie, czas wolny przeznaczony na rekreację i wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

10 lipca, piątek

Śniadanie 08.00, wyjazd do Kalambaki, zwiedzanie  z przewodnikiem Meteorów– fantastycznych, bizantyjskich klasztorów „zawieszonych w niebie” zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach, Obecnie w Meteorach pozostało tylko 6 z 24 wzniesionych w XIV wieku klasztorów, a jedynie 5 z nich jest nadal zamieszkanych. Wizyta w wytwórni ikon i pamiątek. W drodze postój w dolinie Tembi, zwiedzanie sanktuarium św. Paraskewii patronki kolejarzy, kaplica i źródło w grocie słynące z licznych, cudownych uzdrowień. Przejazd w okolice Aten, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

11 lipca, sobota

Śniadanie 08.00, przejazd do Aten, zwiedzanie największego i najlepiej zachowanego kompleksu architektonicznego- Akropolu (po stanowisku archeologicznym oprowadza polskojęzyczny przewodnik), w programie: Partenon-Świątynia Ateny Dziewicy, Erechtejon-ze słynnym krużgankiem Kor, którego belkowanie dźwiga 6 posągów pięknych dziewcząt Kariatyd ,świątynia Nike, Propyleje, Odeon  Herodosa Attyka, Teatr Dionizosa. Ponadto świątynia Zeusa Olimpijskiego-jak powiedział Liwiusz „jedyna świątynia na ziemi prawdziwie wyrażająca wielkość Boga”– Agora, Areopag. Spacer pod gmach Parlamentu (udział w zmianie warty) Grób Nieznanego żołnierza z pełniącymi honorową wartę gwardzistami – Evzonami, Stadion Olimpijski, spacer po Place, czas wolny, obiadokolacja, nocleg w okolicach Aten.

Dzień 6

12 lipca, niedziela

Śniadanie 08.00,przejazd nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Zatoką Sarońską -czas wolny na sesję zdjęciową i zakup pamiątek. Zwiedzanie z przewodnikiem Myken –ruin ufortyfikowanej rezydencji królewskiej, otoczonej tzw. „cyklopowymi murami”, historycznego miasta Atrydów, słynna Brama Lwic, grobowiec Agamemnona, muzeum. Mykeny zostały rozsławione przez poematy Homera.  Przejazd do Epidavros najlepiej zachowanego i największego amfiteatru Grecji, obiadokolacja, nocleg okolice Aten.

Dzień 7

13 lipca, poniedziałek

Śniadanie 08.00, przejazd do Delf, zwiedzanie z przewodnikiem  „pępka”świętego miejsca starożytnych Greków, w tym Świętego Kręgu, Świątyni Apollona-zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, muzeum.Delfy położone są w pobliżu głębokiego wąwozu, na jednym z wysokich stoków gór Parnasu. Po drodze w Termopilach postój przy pomniku króla Leonidasa, który na czele 300 spartan zatrzymał armię perską, oraz tablicę ze słynnymi słowami Symonidesa „Przechodniu powiedz Sparcie, że tu spoczywamy wierni jej prawom” .Powrót na Riwierę Olimpijską. Wieczór grecki– kolacja i wino, tańce przy dźwiękach muzyków . pokaz tradycyjnych tańców greckich, nauka tańców między innymi Grek Zorba – jednym słowem znakomita unikalna forma poznania biesiadnej greckiej kultury ,nocleg.

Dzień 8

14 lipca, wtorek

Śniadanie 10.00, wyjazd na Olimp mityczną siedzibę greckich bogów (autobus wywozi uczestników na platformę widokową 1000 m n.p.m.), pobyt w miasteczku Litohoro, spacer kanionem rzeki Enipeas, wypływającej spod stóp Mitikasakulminacji pasma Olimpu, spacer pod mury zamku św. Pantaleimona, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

15 lipca, środa

Śniadanie, lub pakiet śniadaniowy ,wczesno poranny wyjazd na  rejs na wyspę Skiathos- wyśmienita zabawa na statku, jednej z dwóch, na których był kręcony film „Mamma Mia”, zarazem najpiękniejszej w archipelagu Sporadów. W programie, zwiedzanie stolicy wyspy, w zależności od pogody wizyta na trzeciej plaży w Europie – Koukunaries. W trakcie rejsu pokazy tańców w wykonaniu marynarzy, nauka tańców Greckich i Metaxa Party. Po powrocie ok. 21.30 spóźniona kolacja, nocleg.

Dzień 10

16 lipca, czwartek

Śniadanie, wyjazd do kraju. Przejazd przez Macedonię i Serbię. W drodze powrotnej postój na zakupy w strefie wolnocłowej między Grecją a Macedonią, obiadokolacja i nocleg w  Nowym Sadzie w Serbii.

 Dzień 11

17 lipca, piątek

Śniadanie, przejazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

grecja02

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

  • Przejazd autokarem: turystyczny Lux, klimatyzacja, WC, video, napoje zimne i gorące (płatne)
  • noclegi: 10 x hotele***, (2 tranzytowe, 8 w Grecji) pokoje 2-osob. z łazienkami (dopłata do pokoju 1- os.)
  • wyżywienie: 10 śniadań kontynentalnych + 10 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NW, KL, bagaż
  • opłaty parkingowe
  • opiekę pilota

CENA   WYNOSI  2185 ZŁ I 95 EURO (realizacja programu, bilety wstępu, przewodnicy, wycieczka na Skiathos, wieczór  grecki)

ZALICZKA PŁATNA  W CHWILI REZERWACJI W WYSOKOŚCI 500 ZŁ

 

Uwagi!

 

Kolejność zwiedzanych obiektów i realizacji programu może ulec zmianie.

Pilot nie oprowadza po muzeach i obiektach archeologicznych bez przewodnika.