GÓRY ŚWIETOKRZYSKIE – WĄCHOCK

Kategoria:

Opis produktu

 

PRASTARE GÓRY ŚWIETOKRZYSKIE I ICH STOLICA, NA BIZONIM SAFARI i SŁYNNYM WĄCHOCKU- 3 DNI

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Oblęgorka – muzeum biograficzne Henryka Sienkiewicza. Zwiedzanie letniej rezydencji pisarza. Przejazd w okolice Chęcin i zwiedzanie Jaskini Raj – najpiękniejsza jaskinia w Polsce. Z przebogatą szatą naciekową i śladami pobytu człowieka Neandertalczyka. Następnie Kielce i … Wielka Gra! Inny wymiar zwiedzania miasta i integracji!

To bardzo atrakcyjna propozycja aktywnego spędzenia wolnego czasu, połączona z dobrą zabawą i zwiedzaniem. Innowacyjne zwiedzanie w oparciu o scenariusz nawiązujący do historii miasta, legend, dawnych plotek miejskich. Uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny. Każda drużyna będzie miała swojego kapitana i otrzyma zestaw zadań do wykonania. Gra odbywać się będzie w centrum miasta: Rynek, ul. Sienkiewicza, Plac Artystów, Wzgórze Zamkowe. Wykonując kolejne zadania drużyny będą miały możliwość poznania historii i zabytków miasta. Na trasie gry będą pojawiać się instruktorzy, którzy będą sprawdzać zadania oraz przekazywać kolejne wskazówki. Jest to świetna forma zabawy, integracji i zdobywania wiedzy o mieście, zamiast zwykłego zwiedzania z przewodnikiem. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem do Huty Szklanej, wejście leśną drogą „ścieżką edukacyjną” na szczyt Świętego Krzyża (595 m n. p. m). Św. Krzyż – platforma widokowa na słynne gołoborza Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim. Następnie przejazd do Kurozwęk – w krainie świętokrzyskich bizonów -Pałac Popielów z XIV w, kilkakrotnie przebudowywany. Możemy zwiedzić niesamowite wnętrza pałacowe: Kaplicę, Salę balową, lochy i piwnice. Na turystów czeka także wyjątkowe przeżycie – safari bizon, czyli wjazd wozem westernowym do zagrody z bizonami.

Powrót do Hotelu- czas wolny korzystanie z hotelowego SPA (sauny, jacuzzi, basen )

Dzień III

Śniadanie. Wykwaterowanie z Hotelu, przejazd na zwiedzanie z przewodnikiem.

Pierwszego i jedynego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Zapraszamy do obejrzenia na żywo jak  ręcznie powstaje porcelana … W Żywym Muzeum Porcelany będziecie Państwo mieli możliwość zapoznać się z procesem produkcji porcelany od projektu po gotowy wyrób, obejrzeć film w 22 metrowym, starym, oryginalnym piecu, obejrzeć współczesną kolekcję ćmielowskiej porcelany figuralne oraz zobaczyć wiele innych atrakcji…poczuć i zrozumieć jak powstają porcelanowe dzieła sztuki Przejazd do Wąchocka i zwiedzanie Zespół Opactwa Cystersów w Wąchocku jest jednym z najważniejszych obiektów europejskich szlaków kulturowych – Szlaku Cysterskiego i Romańskiego. Opactwo zostało ufundowane w 1179 roku przez krakowskiego biskupa Gedkę. W XIII wieku opactwo zostało zniszczone przez najazd Tatarów, a w XVII wieku – przez wojska Rakoczego. Zniszczony kościół odnowiono pod koniec XVII wieku w duchu baroku. Przepiękny kościół oraz unikatowe zbiory zgromadzone w klasztornym muzeum tworzą miejsce, w którym historia spotyka się wąchockim humorem, i tworzą jeden, wyjątkowy wizerunek tego miasta. Spacer pod Pomnik Sołtysa. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. 2 x noclegi w Hotelu, pokoje z łazienkami i TV, dostęp do strefy Spa
  3. Wyżywienie 2x śniadania i 2x obiadokolacje.
  4. Opieka pilota, przewodnika podczas trwania wycieczki
  5. Opłaty parkingowe.
  6. Ubezpieczenie NNW.
  7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( Dworek w Oblęgorku, Jaskinia Raj, ŚPN, Krypty, Pałac w Kurozwękach, bizonie safari, gra terenowa, Opactwo Cystersów,)
  8. Obiad w Kurozwękach

CENA WYCIECZKI SKALKULOWANA DLA 40 UCZESTNIKÓW – 575 ZŁ

Znalezione obrazy dla zapytania fabryka porcelany w ćmielowie     http://www.kurozweki.com/files/modules/stronaStartowa/zajawki/safaribizon.jpg

Znalezione obrazy dla zapytania kielce

Znalezione obrazy dla zapytania łysa góra klasztor