Gołuchów – Russowo – Kalisz

Zapytaj o cenę!

Kategoria:

Opis produktu

image_pdfimage_print

Zapytaj o cenę:
anho.travel@gmail.com
tel. 61 477 50 65
kom. 602 26 54 97

ZAMEK ZNAD LOARY DWOREK Z POWIEŚCI „NOCE I DNIE” -SPEKTAKL W TEATRZE w KALISZU

Zapraszamy Państwa do zwiedzania Południowej Wielkopolski w programie m.in.

Zamek Książąt Czartoryskich w Gołuchowie– To prawdziwa perełka wśród polskich zabytków, a do tego otoczona ładnym parkiem z arboretum, wspaniałym pałacem, kilkoma budynkami dworskimi, hodowlą żubrów i stylową restauracyjką. Jest więc co oglądać i podziwiać! w Gołuchowie przy ozdabianiu budowli wykorzystywano oryginalne elementy i wyposażenie renesansowych zamków europejskich, kupowane w antykwariatach francuskich i włoskich przez Izabellę Działyńską. Zwiedzanie Zamku, Parku – Arboretum oraz Pokazowa Zagroda Zwierząt m.in. żubrów

Zdjęcie nr 13 zamku goluchow

Następnie przejazd od Russowa– gdzie znajduje się Muzeum poświecone Marii Dąbrowskiej

http://www.studiopiktogram.pl/foto%20piktogram/katalog/polska/russow/0002_russow.jpg

Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie

Dworek i okalająca go wieś zostały zobrazowane przez pisarkę w powieści Noce i dnie , w zbiorach opowiadań Ludzie stamtąd , Uśmiech dzieciństwa oraz we wspomnieniach. W parku otaczającym dworek mieści się skansen etnograficzny . Zbiory muzeum obrazują pobyt Dąbrowskiej we wsi w latach 1889–1907 (rekonstrukcja pokoju pisarki, pokój ojca, Józefa Szumskiego, kuchnia dworska, salon, sypialnia) oraz jej związki z ziemią kaliską (fotografie, rękopisy, dokumenty osobiste).

Spacer po Mini-skansenie w obrębie parku, przy dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie tworzy sześć obiektów tradycyjnej kaliskiej architektury ludowej. Na tzw. “zagrodę kaliską” ujętą sztachetowym ogrodzeniem składają się trzy budynki. Zachowujący archaiczne i typowe dla Kaliskiego cechy, podcieniowy wąskofrontowy dom z ok. 1870 r. z Takomyśli, gm. Godziesze Wielkie, o mieszanej konstrukcji ścian zrębowo-sumikowo-łatkowej i czterospadowym dachu krytym słomą. Dom jest jednotraktowy z amfiladowym układem wnętrza: sień – izba – komora i został wyposażony w pełni w autentyczne zabytkowe sprzęty, narzędzia i ozdoby, odzwierciedlające warunki życia średniozamożnej rodziny chłopskiej z przełomu XIX i XX w.

Przejazd do Kalisza i Spektakl w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu wg repertuaru

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-l32PcZMTqJEtqeD7PMXIvok45A_lFIaexSe0zIIrElRLbfKi1w

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

1. Przejazd autokarem klasy turystycznej

2. Opiekę pilota i przewodnika

3. Bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych obiektów : Zamek w Gołuchowie, Dworek w Russowie, Spektakl w Teatrze

4. Opłaty parkingowe

5. Ubezpieczenia NNW