Gniew – Grudziądz – Grębocin

Zapytaj o cenę!

Kategoria:

Opis produktu

image_pdfimage_print

Zapytaj o cenę:
anho.travel@gmail.com
tel. 61 477 50 65
kom. 602 26 54 97

Z WIZYTĄ U KONTURÓW KRZYŻACKICH, SPOTKANIE Z DUCHAMI IPRAWDZIWYMI KOWBOJAMI GNIEW- KANSAS CITY- GRĘBOCIN- 2 DNI

Dzień I

Wyjazd w godzinach porannych, przyjazd do Gniewu– Zamek w Gniewie to najpotężniejsza twierdza Zamku Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły. Organizowane tu od 1992 roku spektakle i inscenizacje historyczne oraz turnieje rycerskie sprawiły, ze Zamek Gniewski uznawany jest za jeden z głównych ośrodków krzewienia tradycji średniowiecznej w Polsce.

Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem, oraz:

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII
Odtwórcy historyczni skupieni przy Fundacji Europejski Park Historyczny w Zamku Gniew, zapraszają do aktywnego udziału w „Lekcji Żywej Historii”, podczas której w interesujący i atrakcyjny sposób przedstawimy dzieje oręża, obyczaju i kultury średniowiecznej i nowożytnej Polski oraz Europy. Siedem wieków dziejów gniewskiej twierdzy stanowi doskonałe tło dla realizacji 45 minutowych, interesujących spektakli edukacyjno-historycznych. Proponujemy dwa tematy „Lekcji Żywej Historii”:
Husaria – chluba oręża polskiego- Goście zasiadają pod zadaszeniem, z którego podziwiać mogą potężną sylwetę zamku, poznają dzieje husarii, jej uzbrojenia i taktyki oraz uczestniczą w musztrze i ćwiczeniach pocztu husarskiego w gonitwie z kopią do pierścieni, zażywania koncerza, szabli, pałasza i pistoletu. Po spektaklu zapraszamy do pamiątkowego zdjęcia z husarzami. – Jak za Zawiszy Czarnego – spektakl konny z udziałem dwukonnego pocztu rycerskiego „Rycerzy Gniewu”, zawodników Międzynarodowej Ligi Turniejowej, uczestników prestiżowych turniejów rycerskich w Polsce i na świecie. Spektakl realizowany jest na padoku zlokalizowanym na przedzamczu południowym. Nie zabraknie ćwiczeń w układaniu koni rycerskich, władaniu z konia mieczem, włócznią czy kopią w starciu z machiną treningową. Po spektaklu zapraszamy do pamiątkowego zdjęcia z rycerzami.

Ponadto– Wędrówka po warsztatach dawnych rzemieślników: drukarski, garncarski, tkacki, mennicę, strzelnicę zamkową oraz gabinet „relaksacyjny” kata gniewskiego. W każdym z warsztatów zapoznają się z tajnikami poszczególnych profesji, samodzielnie wykonując starodruki, garnki, monety itp. Następnie: Jedyne tego typu widowisko w Polsce !!! „Wakacje z duchami”

Goście, którzy odwiedzą gniewską warownię przeniosą się do nieistniejącego świata duchów, tych przyjaznych i złych, do świata walących się murów, płonących stropów, pękających okien i bezgłowych rycerzy. Zobaczą z bliska, na własne oczy, to z czym wcześniej obcowali tylko w kinie. Przedstawianie ma zachwycać, uwodzić, przestraszać i uczyć. W tę podróż wybierzemy się z narratorem, czyli “opowiadaczem” wchodzącym w interakcję z Gośćmi w taki sposób, by zamierzone przez nas efekty wywierały na nich możliwie największe wrażenie.

Przejazd do Ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Po odpoczynku, proponujemy uczestnikom niezwykle ciekawy spacer z pochodniami po zamku z przewodnikiem, w trakcie którego zapozna on Państwa z krótką historią niezwykłej warowni. Wejdą także krętymi schodami jednej z wieżyczek na krużganki obronne, skąd będzie można podziwiać Stare Miasto. Powrót do Ośrodka, nocleg

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka, przejazd w okolice Grudziądza do Westernowego miasteczka Kansas City Mega Park Rozrywki. Mega-Park położony jest w Grudziądzu-Rudniku w malowniczej okolicy w pobliżu Wielkiego Jeziora Rudnickiego. Po kolejnych rozbudowach powstało Zoo, Dziki Zachód czyli Miasteczko Westernowe Kansas oraz Mexico City. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i rosnącym zapotrzebowaniom n gości rozbudowano park o Krainę Baśni, Bajek i Legend, Safari, Dinozaury – to specjalna  Jurajska Ścieżka Edukacyjna. Około 2 h pobyt w Parku.

Następnie przejazd do Grębocina do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Muzeum mieści się w XIII wiecznym kościele pw. Św. Barbary, wzniesionym przez Krzyżaków za czasów ich panowania na Pomorzu i Kujawach. Udział w warsztatach czerpania papieru, pisania gęsim piórem, drukowania na prasie drukarskiej. To fascynująca podróż do tajemnic świata papieru i druku, Sami spróbujecie swoich sił w kaligrafii a także poczujecie smak dawnej sztuki drukarskiej, drukując na starej żeliwnej prasie. To jednak nie wszystko! Żeby szanować papier zgodnie z zasadami recyklingu sami musicie go stworzyć, czerpiąc go z kadzi papierniczej za pomocą sita. Wyjazd w drogę powrotna, przyjazd w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE;

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. Opiekę pilota
  3. Opieka przewodnika -Gniew
  4. Ubezpieczenie NNW
  5. Opłaty parkingowe
  6. Bilety wstępu ( Zamek w Gniewie, Udział w” Warsztat dawnych rzemieślników, Lekcja żywej historii, Wakacje z duchami, Spacer z pochodniami, bilet wstępu do Miasteczka Kansas City, warsztaty w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.))

http://bi.gazeta.pl/im/2/9837/z9837862Q,Zamek-w-Gniewie-to-najpotezniejsza-twierdza-zakonu.jpg