GDAŃSK – Targ Węglowy – Jarmark Bożonarodzeniowy

Kategoria:

Opis produktu

GDAŃSK-Targ Węglowy- Jarmark Bożonarodzeniowy w TOP 10 Europy! Spotkajmy się na Węglowym! Termin14.12.2019 r.
Świąteczne ozdoby i smakołyki, przedmioty „z duszą”, 50-metrowej wysokości koło widokowe AmberSky, Wenecka Karuzela z rumakami, Anielski Młyn, trójwymiarowe iluminacje, lodowisko i Świąteczny Jarmark Sztuki w Wielkiej Zbrojowni – to tylko niektóre atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego. Właśnie dlatego w grudniu miejscem, gdzie najmocniej w Gdańsku odczuć można atmosferę świąt, jest Targ Węglowy!

W programie:

Spacer po mieście z przewodnikiem mi.in Starówkę ze Złotą Bramę, ul. Długi Targ ze znaną wszystkim Fontanną Neptuna, Ratusz Główny, Dwór Artura z „Panienką z Okienka”, Długie Pobrzeże z „Żurawiem”, wejście do Bazyliki Mariackiej – która stanowi największą na świecie świątynię wybudowaną z cegły. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Bursztynu-jedno z najmłodszych gdańskich muzeów, swoje podwoje otworzyło w czerwcu 2006 roku. Jego siedzibą jest zabytkowy, unikatowy w skali Europy, gotycko-renesansowy Zespół Przedbramia ulicy Długiej. Bursztyn jest szczególnie związany z rejonem nadbałtyckim, również ze względu na występowanie złóż surowca na tym obszarze. Z uwagi na związki historyczne oraz współczesne działania, Gdańsk pretenduje do miana światowej stolicy bursztynu, jest miejscem mocno związanym wielowiekową tradycją z tym surowcem. Wspaniała harmonia rzadkich odmian bursztynu, łączenie z reliefami z kości słoniowej, zastosowanie wykwintnych, zapomnianych dzisiaj technik dekoracyjnych. Eksponaty reprezentują różne przykłady wyrobów bursztynowych od sztuki sakralnej poprzez użytkową do wyrafinowanych prezentów dyplomatycznych tym samym pokazując możliwości gdańskich mistrzów. Najcenniejszym i najdroższym obiektem w kolekcji jest kabinet bursztynowy, sygnowany ,,Danzig/28. Julius/Ao 1724/ Johan George-/ Zernebach”.

Następnie pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym, wyjazd z Gdańska ok godziny 18.00, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI

  • przejazd autokarem klasy turystycznej
  • bilety wstępu do wymienionych w programie zwiedzanych obiektów Muzeum Bursztynu/Katedra Mariacka
  • – opiekę pilota i przewodnika po Gdańsku
  • opłaty parkingowe – ubezpieczenie NNW

CENA WYCIECZKI 170 zł

Znalezione obrazy dla zapytania jarmark bożonarodzeniowy w gdańsku

Znalezione obrazy dla zapytania jarmark bożonarodzeniowy w gdańsku 2016

UWAGI

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura.

Zapisy do 15.11.2019 r.

Zaliczka w wysokości 100 zł płatna w chwili rezerwacji.

@ Program i scenariusz niniejszej imprezy stanowią autorską własność intelektualną AnHo-Tavel Biuro Usług Turystycznych Anna Mrozińska i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) – są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji. Prawo to stosuje się zarówno do treści , jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy