CHORWACJA – BOŚNIA (12-17 lat)

1,785.00zł

Wyczyść
SKU: brak Kategoria:

Opis produktu

 

SKARBY CHORWACJI

SPLIT, DUBROWNIK, MOSTAR, TROGIR

Cesarstwo Rzymskie i jego potęga fascynują nie tylko znawców historii. Właśnie w Chorwacji odnajdziemy wiele doskonale zachowanych zabytków z okresu cesarstwa i poczujemy zapomnianą potęgę jego doskonałości. Zauroczy nas starówka Trogiru, wspaniały Dubrownik, a także pałac Dioklecjana w Splicie. Chorwacja urzeka krajobrazami, krystalicznie czystym morzem w malachitowym odcieniu, przyciąga łagodnym, śródziemnomorskim klimatem. Jej plaże należą do najpiękniejszych w Europie.

TERMINY TURNUSÓW

CHOR1/15 04.07 – 14.07.2015

CHOR2/15 18.07 – 28.07.2015

CHOR3/15 01.0811.08.2015

CENA: 1785

PROGRAM

Dzień 1: wyjazd z Polski. Przejazd do Czech, nocleg,

Dzień 2: śniadanie, pobyt na basenach, kąpiel, plażowanie. Obiadokolacja. Nocny przejazd do Chorwacji,

Dzień 3: przyjazd do Chorwacji, śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Splitu, z przewodnikiem: deptak Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, Pałac Dioklecjana ruiny antycznej budowli Rzymskiego Cesarza Dioklecjana wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Neum. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg,

Dzień 4 – 9: wypoczynek i realizacja programu:

wypoczynek nad morzem plażowanie, kąpiele,

program animacyjny, zajęcia rekreacyjne, spacery po urokliwych, pełnych atrakcji miasteczkach dalmatyńskiego wybrzeża,

– plażowanie i wycieczka do Dubrownika, którego Starówka została wpisana na listę UNESCO: Mała Braca, studnia Onorfio, Klasztor Franciszkanów,

– wycieczka do Mostaru miasta kultury i cywilizacji wschodniej, Poćiteji i wodospad Kravice, Stary Most na Neretwie, meczety, minarety, cerkwie prawosławne, łaźnie i bazary tureckie,

wieczór bałkański – wieczór folklorystyczny pozwoli zapoznać się ze wspaniałą bałkańską muzyką i tańcem,

Dzień 10: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, lunch (ostatni posiłek), przejazd do Trogiru spacer po mieście, najciekawsze zabytki to wenecka Katedra św. Lovro, renesansowa kaplica św. Iwana, Ratusz. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy,

Dzień 11: przyjazd do Polski. Zakończenie obozu.

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA: realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):

rejs promem na wyspę Brać – Vidova Góra, najwyższy szczyt wyspy, skąd rozpościera się przepiękny widok na włoskie wybrzeże, Bol – najstarsza osada na wyspie słynąca z najpiękniejszej plaży. Koszt wycieczki od osoby 30 euro.

zakwaterowanie

Hotel ZENIT*** w Neum w trakcie pobytu, pokoje 3osobowe z łazienkami. Położony przy plaży. Na terenie obiektu: restauracja, bar, sala TV, basen kryty, sauna, kort tenisowy, boisko sportowe. Podczas noclegu tranzytowego hotel.

wyżywienie

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Dalmacji. Pierwsze świadczenie kolacja, ostatnie lunch. Wyżywienie w pozostałe dni patrz program.

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus.

wyjazdy

Wg trasy ZAGRANICA. Szczegóły str. 36 katalogu.

świadczenia w cenie

8 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców, opieka medyczna.

wydatki programowe

Wstępy, przewodnicy, wjazdy do miast, parkingi, opłaty klimatyczne 45 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport, legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe, każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro, za ewentualne zniszczenia.