BORNHOLM I KOŁOBRZEG

Kategoria:

Opis produktu

 

MALOWNICZA WYSPANA I KURORT NAD BAŁTYKIEM CZYLI BORNHOLM I KOŁOBRZEG 3 DNI

Zapraszamy Państwa na 3 dniowy pobyt nad Bałtykiem, w najsłynniejszym naszym Kurorcie z bogatą historią, oraz niezapomniany rejs na malowniczy i pełen uroku Duński Bornholm, a w drodze powrotnej spacer po niezwykłych ogrodach.

Dzień I

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Kołobrzegu, następnie spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie Kołobrzegu– uzdrowiska solankowego miedzy innymi; 26- metrowa Latarnia Morska z fortem Ujście, Pomnik Zaślubin z Morzem, Muzeum Oręża Polskiego w Pałacu Schlieffenów, spacer po kołobrzeskiej starówce, odbudowanej w latach 80. XX w., wraz z Ratuszem, spacer promenadą. Przejazd do Ośrodka, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja.

Dzień II

Wczesne śniadanie, następnie przejazd do Portu w Kołobrzegu i realizacja programu przedstawia się następująco:

Plan rejsu 06.00 –zaokrętowanie na statek 07.00 – wyjście statku z Kołobrzegu do Nexø 11.30 – przybycie do Nexø (port docelowy na Bornholmie), spotkanie z pilotem

Program wycieczki po Bornholmie

4-ro godzinna wycieczka objazdowa z udziałem polskiego przewodnika. Wycieczka rozpoczyna się w porcie o godz. 12.00

Przejazd trasą wzdłuż wschodniego skalistego wybrzeża przez Arsdale, Svaneke, Listed. Przystanek w Gudhjem – 55 min. Jest to urokliwe miasteczko położone na zboczu wzgórza Bokul, pełne starych krętych uliczek, sklepików i warsztatów artystycznych. Wspaniały złoty śledź jest przysmakiem serwowanym w położonej przy porcie starej wędzarni. Przejazd przez Tejn, Alinge, Sandvig 55 min. postój przy Hammershus. Największe w Skandynawii ruiny średniowiecznego zamku. Przejazd do Nyker i 15 min. postój. Tutaj znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą. Dalszy przejazd przez kompleks leśny Almindingen, Aakirkeby – dawną stolicę wyspy z XII-wiecznym kościołem i powrót do Nexo o godz. 16.00

Uwaga!Program wycieczki może ulec zmianie bez oddzielnego powiadamiania. 16.00 -17.30 zakończenie wycieczki, czas wolny w Nexo; 17.30 – zaokrętowanie na statek 18.00 – wyjście statku z Nexø do Kołobrzegu 18.30 – 22.00 w czasie rejsu: obiadokolacja 22.30 – przypłynięcie do Kołobrzegu, wyokrętowanie pasażerów. Zakończenie wycieczki. Powrót do Ośrodka, nocleg.

Ceny poszczególnych punktów programu wycieczki

a. Orientacyjna cena wędzonego śledzia z sałatką 70 DKK b. Zwiedzanie romańskiego kościoła rotundowego: 10 DKK

Dodatkowe informacje

a. Na wyspie obowiązuje waluta: korona duńska, alternatywnie mogą uczestnicy płacić w euro. Sugeruje posiadanie kieszonkowego w DKK; min. kieszonkowego: 150 DKK. Nie ma kantoru wymiany walut w Nexo, ani na statku. b. Czas trwania rejsu w jedną stronę: 4,5 h c. Na statku płatność w złotówkach wyłącznie za gotówkę. d. Toalety na Bornholmie są bezpłatne.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka, przejazd do Dobrzycy, gdzie znajdują się Ogrody Tematyczne– na powierzchni 4 ha, udostępniono do zwiedzania 28 ogrodów tematycznych – różnią się stylem, dekoracjami i nastrojem. Ogrody Tematyczne Hortulus i Ogrody Hortulus Spectabilis otrzymały od Polskiej Organizacji Turystycznej wyróżnienie w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku. Na terenie ogrodów znajdują się również grota, jaskinia, platforma widokowa oraz liczne elementy małej architektury: mosty, pergole, trejaże, fontanny, rzeźby. Spacer z przewodnikiem Pobyt ok 3-4 h.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  1. Przejazd autokarem/busem klasy turystycznej
  2. 2 noclegi w Ośrodku Wczasowym
  3. Wyżywienie 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  4. Opłata za prom na Bornholm w dwie strony, obiad na promie oraz wycieczkę po wyspie z przewodnikiem(bilety wstępu na Bornholmie w własnym zakresie)
  5. Opiekę pilota/ przewodnika po Kołobrzegu
  6. Ubezpieczenie NNW KL
  7. Opłaty parkingowe
  8. Bilety wstępu ( Muzeum OP, Ogrody w Dobrzycy)

Cena wycieczki skalkulowana dla 28 osób wynosi 770 zł