BOLESŁAWIEC-ZAMEK CZOCHA-BASTEI-TWIERDZA KONIGSTEIN – 2 DNI

Kategoria:

Opis produktu

SZWAJCARIA W NIEMCZECH, NIEZDOBYTA TWIERDZA, NAJSŁYNIEJSZA CERAMIKA I ZAMEK NAD KWISĄ- BOLESŁAWIEC-ZAMEK CZOCHA-BASTEI-TWIERDZA KONIGSTEIN- 2 DNI

Termin :21-22.09.2019 r.

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Bolesławca- zwiedzanie Manufaktury Ceramiki-znakiem rozpoznawczym ceramiki z Bolesławca jest wykorzystywanie unikatowej techniki stempelkowej, która nadaje jej oryginalnego charakteru. Pawie oczka, kreski, kółka, kropki czy groszki – to tylko niektóre z elementów tworzących niebanalne kompozycje na naczyniach. Obejrzą Państwo wszystkie etapy tworzenia naczyń kamionkowych, począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń. Ceramika Bolesławiec od dekad jest synonimem ponadczasowej elegancji, piękna i doskonałej jakości. Szlachetna ceramiczna zastawa z dumą ozdabia miliony stołów na całym świecie. Dzięki polskiej precyzji wykonania i tradycji sięgającej XVI wieku naczynia ręcznie zdobione przez Artystów z Bolesławca są klasyką w najwyższym wydaniu Następnie przejazd do Leśnej- i zwiedzanie Zamku Czocha – króluje nad jeziorem Leśniańskim, w dolinie rzeki Kwisy. Zamek w XIII wieku był warownią obronną pogranicza polsko-czeskiego, z czasem przekształconą w okazałą siedzibę władz księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Na zamku znajduje się wiele komnat bogato zdobionych i prezentujących interesującą architekturę wnętrz. Zamek może się pochwalić swoją białą damą – nieszczęśliwą małżonką niegdysiejszego właściciela zamku.

Przejazd do Ośrodka w okolicach Lubania/Zgorzelca, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Niemiec na teren Szwajcarii Saksońskiej- zwiedzanie z przewodnikiem Bastei to imponujące naturalne skalne miasto, gdzie spektakularne formacje skalane wznoszą się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby. Efektowny blisko 80 metrowy kamienny most, łączący skały z ruinami dawnego średniowiecznego zamku Neurathen. Spacer pośród tych niesamowitych form skalnych dostarcza niezapomnianych wrażeń. Widoki z mostów oraz zawieszonych na skałach licznych platform widokowych na przełom Łaby i okolicę, potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Przejazd na zwiedzanie Twierdzy Königstein – jedna z najcenniejszych architektonicznie i historycznie twierdz górskich w Europie. Jest to rozlokowany na obszarze blisko 10 hektarów monumentalny zespół licznych budowli obronnych, które powstawały przez blisko osiem stuleci. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu na szczycie płaskiej skały wznoszącej się około 40 metry ponad Łabę twierdza nie została nigdy zdobyta. Wyjazd w drogę powrotną, obiad na terenie Polski.

Świadczenia wliczone w cenę:

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. nocleg w pokojach 2,3 osobowych z łazienką
  3. 1 śniadania i 1 obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej
  4. Opiekę pilota, przewodnika
  5. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów tj. Manufaktura Bolesław, Zamek Czocha,Twierdza Konigestein, Bastei)
  6. Ubezpieczenie NNW KL
  7. Opłaty parkingowe

CENA SKALKULOWANA DLA 40 UCZESTNIKÓW WYNOSI: 405 ZŁ PLUS 15 EURO

C:\Users\User\Pictures\Picasa\Kolaże\niemcy.jpg