BIESZCZADY – WĘGRY

Kategoria:

Opis produktu

Zakapiorskie Bieszczady, Węgry w kraju wina i papryki -5 dni

Zapraszamy Państwa na 5 – dniową podróż do Legendarnej krainy bezkresnej dzikiej przyrody pełnej tajemnic, gdzie orzeźwi Was woda z szumiącego górskiego strumienia, poznasz bieszczadzkie opowieści dziwnej treści snute przez napotkanego na szlaku bieszczadzkiego zakapiora. Nie zabraknie rejsu po bieszczadzkim morzu z krystalicznie czystą woda, z tajemniczymi zatokami, otoczonym słynnymi zielonym wzgórzami Wędrówki na wyniosłą Połoninę Wetlińską, oraz spotkanie na Styku Kultur. Słońce, wino i przyjemny chłód piwniczki, w którym składowany jest szlachetny węgrzyn, zaspokoi gusta nawet najbardziej wytrawnych globtroterów .Zabierzemy Państwa do Tokaju- legendarnego regionu winiarstwa, oraz pobyt w kompleksie kilkunastu basenów w podziemnych grotach w Miszkolcu.

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd na teren Gór Świętokrzyskich do Huty Szklanej, a stamtąd wejście leśną drogą „ścieżką edukacyjną” na szczyt Świętego Krzyża (595 m n. p. m). Św. Krzyż – platforma widokowa na słynne gołoborza Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim, muzeum misyjne ojców oblatów, wejście na odbudowaną wieżę widokową. Wyjazd w dalszą drogę do Polańczyka zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem przejazd do Polańczyka– rejs statkiem rejs statkiem po Jeziorze Solińskim– bieszczadzkim morzu. Przejazd do Soliny– spacer po największej w Polsce zaporze wodnej, Przejazd do Myczkowiec- Centrum Kultury Ekumenicznej– zwiedzanie Ogrodu Biblijnego oraz Parku Miniaturna blisko hektarowej powierzchni zgromadzono 140 makiet najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenów południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Miniaturowe obiekty ustawione zostały na 10 wzgórzach. Makiety wykonane są w skali 1:25, przedstawiają, według dawnego podziału etnograficznego tych terenów, architekturę Pogórzan, Dolinian, Łemków i Bojków. Makiety otoczono miniaturową roślinnością, podobną do tej, która znajduje się przy poszczególnych świątyniach. Po kamieniach płyną potoki, szumi woda a z cerkiewek (bo tych jest najwięcej). Powrót do Ośrodka, obiadokolacja

Dzień III

Bardzo wczesne śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i wyjazd w kierunku granicy ze Słowacją , przejazd tranzytowy przez Słowacje. wjazd na terytorium Węgier, przyjazd do Miszkolca– najbardziej niezwykłe kąpielisko termalne na Węgrzech, baseny termalne w jaskiniach i grotach skalnych. Termalna woda o temp. 30C spływa potokami ze skał, tworząc naturalne bicze wodne; inną atrakcją są naturalne prądy wodne oraz czyste, pozbawione bakterii powietrze, plażowanie, obiad. Następnie przejazd do Tokajunajwiększego regionu winiarskiego na Węgrzech, wizyta w miejscowej winiarni połączona z degustacją win w tym najsłynniejsze wino TOKAJ ASZU – „król win, wino królów” . Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych

Dzień IV

Śniadanie, następnie spotkanie z przewodnikiem i przejazd Wielką Peltą Bieszczadzką do Brzegów Górnych i wędrówka z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską do schroniska Chatka Puchatka (1225 m. n.p.m.).W programie na dany dzień, Cisna– słynna karczma „Siekierieziada”, przejazd do Komańczyklasztor sióstr Nazaretanek– miejsce internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego– na pamiątkę tego faktu, utworzono w klasztorze Izbę Pamięci Kardynała w której zgromadzono wiele pamiątek związanych z jego obecnością w tym miejscu. Ponadto utworzono tzw. dróżkę prymasa – ścieżkę, po której chodził na spacer, następnie Cerkiew grekokatolicka w Szczawnem –z pięknym ikonostasem. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja. Wieczorek integracyjny.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie z Pensjonatu, przejazd do Łańcuta- – zwiedzanie jednej z najpiękniejszej rezydencji arystokratycznych rodu Potockich w Polsce. Około godz.13.00 wyjazd z Łańcuta w drogę powrotną. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. 4*Nocleg w Ośrodku Wypoczynkowym(pokoje 2,3,4 os)
  3. 4* wyżywienie- śniadanie, obiadokolacje, obiad na Węgrzech i w drodze powrotnej
  4. Opiekę pilota
  5. Opiekę przewodnika
  6. Ubezpieczenie NNW KL
  7. Opłaty parkingowe
  8. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
  9. Wieczorek integracyjny CENA SKALKULOWANA DLA 50 UCZESTNIKÓW WYNOSI 895 zł

C:\Users\User\Desktop\Zdjęcia misz masz\Kolaż Bieszczady.jpg