BESKID SĄDECKI – SŁOWACJA

Kategoria:

Opis produktu

 BESKID SĄDECKI – SŁOWACJA 4 DNI

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Bochni- zwiedzanie kopalni Soli-Zabytkowa Kopalnia Soli Bochnia to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia, w której rozpoczęto wydobycie soli kamiennej. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. Następnie przejazd do Piwnicznej Zdrój, zakwaterowanie w Ośrodku, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie, spływ Łodzia flisacką Popradem z Piwnicznej do Rytra. Zwiedzanie ruin zamku w Rytrze-Ruiny zamku w Rytrze stoją na stromym wzgórzu (463 m n.p.m.) tzw. Zamczysku nad rzeką Poprad. Dziś już nie zostało z niego wiele, ale miejsce to jest bardzo urocze i warte odwiedzenia. Z góry rozciąga się śliczny widok na przełom Popradu, Rytro i Dolinę Roztoki. Następnie wędrówka po szlakach Beskidu Sądeckiego :

Wędrówka do bacówki pod Wierchomlą- ok. 4 h

Powrót do Ośrodka, obiadokolacja

 

Dzień III

Śniadanie, następnie całodzienna wycieczka na Słowację

Kieżmark – słynie jednego z największych na Spiszu zabytków, m.in. renesansowy zamek- obecnie muzeum, renesansowy ratusz i największy na Słowacji halowy kościół gotycki. Następnie Poprad – jest ważnym centrum ruchu turystycznego Spiszu i całego regionu podtatrzańskiego. Jego początki sięgają XIII wieku, kiedy zostały zbudowane liczne kościoły, przedstawiające dziś dużą wartość historyczną. Wyróżnia się spośród nich Kościół św. Jerzego (Juraja) z dziełami Mistrza Pawła z Lewoczy i kościół św. Idziego (Egida) w centrum miasta. Prawdziwą historyczną perłą jest zachowany średniowieczny rynek w dzielnicy Popradu, Spišskiej Sobocie, spacer po mieście. Przejazd i zwiedzanie Zamku Spiskiego – największy średniowieczny kompleks zamkowy w Europie Środkowej, usytuowany na wapiennej skale, góruje 200 m nad Kotliną Spiską. Powrót do Piwnicznej Zdroju

Powrót do Ośrodka, obiadokolacja.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka. Wyjazd w drogę powrotną z postojem w Starym Sączu, spacer po mieście, zwiedzanie m.in. Klasztoru Klarysek– Do Kościoła Klarysek przylega Kaplica św. Kingi. Znajduje się tam grób św. Kingi, w odrębnych relikwiarzach jej głowa i ręka. Następnie przejazd do Nowego Wiśnicza– zwiedzanie Zamku Kmitów i Lubomirskich– jedna z największych wczesnobarokowych rezydencji obronnych w kraju. Wyjazd, powrót w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  • Przejazd autokarem/busem klasy turystycznej
  • Pełne wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • 3 noclegi w pokojach z łazienkami
  • Opiekę pilota i przewodnika
  • Opłaty parkingowe i drogowe
  • Ubezpieczenie NWW i KL
  • Wieczorek integracyjny
  • Bilety wstępu do zwiedzonych obiektów wymienionych w programie wraz z Zamkiem Spiskim na Słowacji

Cena skalkulowana do 35 osób wynosi: 775 zł