Afryka we Wrocławiu i Napoleon w Witaszycach

Kategoria:

Opis produktu

Afryka we Wrocławiu i Napoleon w Witaszycach- 2 dni

Zbiórka i wyjazd w kierunku Wrocławia. Przyjazd na miejsce, spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie Wrocławia –Rynek m. In. Ratusz, okoliczne kamieniczki, Pręgierz, kamieniczki „Jaś i Małgosia”. Bulwar nad Odrą z przejściem na Ostrów Tumski- najstarsza zabytkowa część Wrocławia. Ostrów Tumski to kompleks kościelny, znajdziemy na jego terenie najważniejszy zabytek sakralny Wrocławia – m.in. Archikatedra Jana Chrzciciela, gotycki dwupoziomowy kościół św. Krzyża i św. Bartłomieja. Most Tumski zwany „Mostem Zakochanych”.

Przejazd do Ogrodu Japońskiego – zaprojektowany został zgodnie z wymogami japońskiej sztuki ogrodowej. Znajdują się w nim dwie kaskady wodne: żeńska w północnej części ogrodu oraz męska. Woda kaskad łączy się w stawie, którego brzegi łączy drewniany most. Oprócz tego w ogrodzie utworzono kamienne mostki, postawiono dom typu AZUMAYA (pawilon herbaciany) oraz altanę wypoczynkową, z której roztacza się urokliwy widok.

Następnie zwiedzanie ZOO – na 33 ha powierzchni tworzy atrakcyjne, tematyczne ekspozycje fauny poszczególnych kontynentów (Pawilon Madagaskaru, Sahara, wybieg niedźwiedzi brunatnych, basen płetwonogich), następnie pobyt w Afrykarium– to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Przejazd od Ośrodka, zakwaterowanie w pokojach, obiadokolacja. Następnie w godzinach wieczornych spotkanie integracyjne, z muzyka.

Dzień II

Śniadanie , wykwaterowanie z Ośrodka i wyjazd w drogę powrotną, z postojem na zwiedzanie Pałacu- Muzeum Wojen Napoleońskich w Witaszycach jest jedynym w Polsce muzeum poświęconym Epoce Napoleońskiej. W salach wystawowych prezentowana jest kolekcja ponad 10.000 figurek żołnierzy, wszystkich walczących stron tamtych czasów. Duże dioramy prezentują bitwy pod Raszynem (2000 fig.) i Waterloo (4000 fig.).
Ponadto w muzeum można zobaczyć broń, mundury, monety, książki i dokumenty z epoki i o epoce. Spośród zbiorów na szczególną uwagę zasługuje maska pośmiertna Napoleona i jego włos.

Powrót w godzinach popołudniowych

CENA WYCIECZKI SKALKULOWANA DLA:

– 30 osób – 350zł. -35 osób- 340zł

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

– przejazd autokarem klasy turystycznej – opiekę pilota i przewodnika po Wrocławiu – bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych obiektów : Ogród Japoński, ZOO z Afrykarium, Pałac w Witaszycach – opłaty parkingowe – ubezpieczenia NNW – wieczór integracyjny

 

3