CHORWACJA-BOŚNIA I HERCEGOWINA-CZARNOGÓRA- ALBANIA – 10 dni

1,950.00zł

Opis produktu

CHORWACJA-BOŚNIA I HERCEGOWINA-CZARNOGÓRA- ALBANIA – 10 dni

  • Perła Chorwacji- Dubrownik
  • Największy fiord południowej Europy- Zatoka Kotorska
  • Perełka Czarnogóry –Budva
  • Albania i tropikalne jezioro Szkoderskie
  • Góra Objawień i Maryjne Sanktuarium w Medjugorie
  • Mostar najpiękniejsze miasto Bośni i Hercegowiny
  • Jeziorne kaskady w Plitwicach
  • Góry schodzące do morza, lazur wody, piękne słońce i urzekające widoki

Znalezione obrazy dla zapytania flaga chorwacji

 

Znalezione obrazy dla zapytania flaga czarnogóry

Montenegro to magiczna kompozycja lazurowego morza i strzelistych, wapiennych szczytów Gór Dynarskich, która sprawia iż czarnogórskie wybrzeże bezapelacyjnie należy do najpiękniejszych w świecie. To kraj wysokich gór i ciepłego morza.

TERMIN 05-14.07.2017 R.

C:\Users\User\Desktop\Kolaż Czarnogóra II.jpg

Dzień I 05.07.17 r. Chorwacja -Zagrzeb Wyjazd z Polski przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji w okolice Zagrzebia, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II 06.07.17 r. Chorwacja – Dubrownik, Czarnogóra- Dobra Voda Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu przejazd do Dubrownika – zwiedzanie z przewodnikiem unikalnego w skali światowej miasta, z zachowanym w całości monumentalnym pierścieniem murów obronnych, wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Dubrownik to miasto nieoszczędzane przez historię, które jednak po każdej dziejowej katastrofie odradzało się piękniejsze i potężniejsze. Dzisiaj nazywany „perłą Adriatyku” przyciąga miliony turystów każdego roku. Wyjazd w kierunku Czarnogóry do miejscowości Dobra Voda, zakwaterowanie w pokojach, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III 07.07.17 r. Czarnogóra- Dobra Voda Śniadanie. Plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień IV 08.07.17 r. Czarnogóra- Budva, Zatoka Kotorska

Śniadanie, następnie wyjazd na zwiedzanie Budvy – perły Czarnogóry, najważniejsze zabytki: Starówka, Katedra św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic, miasto wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO Następnie przejazd nad Bokę Kotorską – największy i najgłębszy fiord południowej Europy (posiada cechy norweskich fiordów), zwiedzanie Kotoru – którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe Europy fiord. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. mury miejskie, Katedra Św. Tripuna i symbol miasta – wieża zegarowa z XVII w. Rejs statkiem po malowniczej i urzekającej zatoce Kotorskiej z licznymi wysepkami . W drodze powrotnej foto pauza nad wyspą hotelem Svetni Stefanem- to dawna wioska rybacka, a dzisiaj ekskluzywny kompleks wypoczynkowy, zdobiący znakomitą większość pocztówek z Czarnogóry Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V 09.07.17 r. Czarnogóra- Dobra Voda, Stary Bar, Wieczór bałkański

Śniadanie, plażowanie, obiad Po południu zwiedzanie Starego Baru, miasta-brata włoskiego Bari. Zniszczony podczas trzęsienia ziemi w 1979 r. jest w tej chwili jednym wielkim stanowiskiem archeologicznym pod gołym niebem, gdzie można podziwiać pozostałości murów miejskich z XI i XII w., umacnianych w XIV i XV stuleciu, tureckiej łaźni z XVII w., meczetów oraz cerkiew św. Katarzyny z XIV w. Podgrodzie, założone w Średniowieczu, było tętniącą życiem częścią Starego Baru, a i obecnie znajdują się tu kafejki i restauracje, sklepy oraz warsztaty rzemieślnicze (najstarsze drzewko oliwne) . Następnie wizyta w Gaju Oliwnym- możliwość zobaczenia najstarszego drzewa oliwnego na Bałkanach i jednego z 3 najstarszych na świecie-Starej Masliny, drzewo liczy sobie ponad 2000 lat. Pobyt połączony z degustacja potraw regionalnych. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień VI 10.07.17 r. Czarnogóra- Dobra Voda, fakultet-Albania

Śniadanie, plażowanie, kolacja, nocleg

Fakultatywnie całodzienna wycieczka do Albanii. Albania jest małym krajem na Bałkanach z długą historią. Albańczycy uważają siebie za potomków najstarszego znanego narodu na Bałkanach – Ilirów. W programie zwiedzanie m.in.:
Szkodra- jest największym miastem w północnej Albanii. W XIX wieku było to ważne centrum handlowe na Bałkanach. W Szkodrze znajduje się największa katedra katolicka na całych Bałkanach i największy meczet w Albanii. Zwiedzanie centrum miasta i największego meczetu w budowie którego uczestniczyły trzy religie – prawosławna, muzułmańska i katolicka, oraz twierdzy Rozafa.
Tirana jest stolicą Albanii z typową socjalistyczną architekturą która momentami przeplata się z nowoczesnością. Zwiedzanie centrum miasta oraz zabytków; wstęp do głównego meczetu w Tiranie który znajduje się na głównym placu “Skenderbega”.
Kruja jest dawną stolicą Albanii. Jest to miasto Skenderbega -albańskiego generała z XV wieku. Znajdują się tu pozostałości starej twierdzy i orientalna handlowa uliczka z mnóstwem albańskich suwenirów. Kruje – zwane jest „albańskim Krakowem”. Koszt wycieczki : 40 osób -30 euro, 25 osób- 40 euro

Dzień VII 11.07.17r. Czarnogóra- Dobra Voda

Śniadanie. Wyjazd na rejs, plażowanie, Fish piknik Na granicy czarnogórsko-albańskiej i wysokości 4,5 m n.p.m. położony jest największy akwen śródlądowy Półwyspu Bałkańskiego – Jezioro Szkoderskie. Jego głębokość wynosi do 44 metrów, a powierzchnia 390 kilometrów kwadratowych., raju ornitologów, zachwycającej swym pięknem okolicy między liliami wodnymi, wyspami ze starymi twierdzami. Dwu godzinny rejs statkiem z możliwością kąpieli w tym słodkowodnym akwenie wraz z Fish piknikiem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VIII 12.07.17 r. Bośnia i Hercegowina- Medjugorie- Mostar

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu następnie przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Przyjazd do Mostaru – najpiękniejszego miasta Bośni i Hercegowiny, znanego z orientalnego klimatu, spacer po mieście m.in. Stary Most zbudowany na Neretwie przez Turków łączący dwie części miasta muzułmańską i chrześcijańską został wpisany na listę UNESCO , meczet Karadjozbega z 1564 roku. Następnie przejazd do Medjugorje – zwiedzanie najważniejszego sanktuarium Maryjnego na Bałkanach, gdzie w 1981r. objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie kościoła, w którym spotykają się pielgrzymi z całego świata. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IX 13.07.17 r. Chorwacja- Jeziora Plitwickie- Zagrzeb

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd przez Chorwację w kierunku Parku Narodowego w Plitwicach, spacer po jednym z najpiękniejszych parków chorwackich z dziesiątkami kaskad, zespołu 16-tu tarasowo położonych jezior, połączonych wodospadami. W Parku wśród bujnej roślinności żyje wiele gatunków zwierząt stanowiąc uzupełnienie wodnych krajobrazów, które nieustannie zmieniają swą barwę, czyniąc to miejsce niepowtarzalnym i wyjątkowym. Wyjazd w drogę powrotną przejazd w okolice Zagrzebia, zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

Dzień X 14.07.17 r. Chorwacja-Słowenia-Austria-Czechy, Polska

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotna do Polski, przyjazd w godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki

CENA SKLAKULOWANA DLA 40 UCZESTNIKÓW- 1950 ZŁ PLUS 85 EURO

Cena zawiera:

– 6 noclegów w Czarnogórze – hotele 3*** (pokoje 2,3 os z łazienkami, TV)

– 2 noclegi w Chorwacji – hotel 3*** (pokoje 2,3 os z łazienkami, TV)

-1 nocleg w Bośni i Hercegowinie- hotel 3*** (pokoje 2,3 os z łazienkami, TV)

-9 śniadań, 8 obiadokolacji 1 wieczór bałkański z winem 1 fish piknik

– transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, TV)

– opiekę pilota,

– usługa miejscowych przewodników w Dubrowniku, Budvie, Stary Bar

– opłaty drogowe, opłaty parkingowe

– ubezpieczenie NNW, KL

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

– kwota 75 EUR płatna pilotowi w dniu wyjazdu

– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł

Cena nie zawiera:

– dopłat do pokoi 1 os (420 PLN), napoi do obiadokolacji (oprócz wody), wydatków własnych uczestników

Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Program jest ramowy, zastrzegamy sobie możliwość zmiany układu programu w poszczególnych dniach wycieczki